Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Apr 2024, 07:15


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Re: Filmske premijere  |  Poslato: 05 Jun 2012, 21:53
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Prometej 3D premijerno od sutra u Beogradu, Kragujevcu, Nišu i Novom Sadu

Film Ridlija Skota, Prometej 3D, prvo 3D ostvarenje reditelja kultnih filmova Osmi putnik, Blade Runner i Gladijator, premijerno će biti prikazan 6. juna u Beogradu, Kragujevcu, Nišu i Novom Sadu.

Slika

Premijera u Beogradu zakazana je za 6. jun u 20:30 u multipleksu Kolosej, u 20 časova novosadskom bioskopu Arena Cineplex, i u 21 čas u bioskopu Cineplexx u Kragujevcu i bioskopu Vilin grad u Nišu.

Prometej 3D nastao je kao početak priče o Osmom putniku, ali je u međuvremenu postao mnogo više od toga, i evolvirao u novi univerzum, kako kaže reditelj Ridli Skot. Film se bavi univerzalnim pitanjima - ko smo, odakle smo, ko nas je stvorio.

Tim istraživača u želji da otkriju korene porekla ljudske vrste na Zemlji polazi na uzbudljivo putovanje u najmračnije delove univerzuma. Na tom putovanju susreću se sa naprednom vanzemaljskom inteligencijom.

Prometej 3D naći će se na redovnom bioskopskom repertoaru od 7. juna.


Pogledajte i specijal Vizija Prometeja:



Story

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Filmske premijere  |  Poslato: 05 Jun 2012, 22:10
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Komedija Na tajnom zadatku uskoro u bioskopima

Ostvarenje Fila Lorda i Krisa Milera, film Na tajnom zadatku na redovnom bioskopskom repertoaru biće od 14. juna.

Slika

Film Na tajnom zadatku zasnovan je na popularnoj američkoj seriji iz osamdesetih, koja je prikazivala mlade policajce na specijalnoj dužnosti- da se vrate u srednju školu.

Šmit i Dženko spremni su da ostave iza sebe adolescentske probleme i da nastave dalje. Završavaju policijsku akademiju i kao mladi policajci pridružuju se tajnoj akciji koja ima za cilj da suzbije kriminal u srednjm školama. Rizikujući život upuštaju se u borbu sa narko bandama i shvataju da srednja škola više nije kao što je bila pre samo nekoliko godina.



Glavne uloge tumače jedni od najtraženijih mladih glumaca Holivuda, Čening Tejtum i Džona Hil, koji je prošle godine bio nominovan za Oskara, za sporednu mušku ulogu.


Story

_________________
Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: Novo u bioskopima  |  Poslato: 12 Jun 2012, 15:13
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45921

OffLine
Žena iz susedstva od 14. juna u bioskopima

Od četvrtka, 14. juna, imaćete priliku da vidite Itana Hoka i Kristin Skot Tomas u intrigantnom trileru

Slika

Triler Žena iz susedstva, sa Itanom Hokom i Kristin Skot Tomas u glavnim ulogama, na bioskopskom repertoaru naći će se od 14. juna. U pitanju je film poljskog reditelja Pavela Pavlikovskog, snimljen po istoimenom romanu Daglasa Kenedija. Žena iz susedstva prati američkog pisca Toma Riksa, koji stiže očajan u Pariz kako bi sredio život i ponovo osvojio ljubav žene i kćeri. Kako stvari ne idu baš po planu, on završava u sumnjivom hotelu u predgrađu, radeći kao noćni čuvar. Prelepa misteriozna strankinja Margit se iznenada pojavljuje u njegovom životu i stvari se menjaju. Njihova jaka i strastvena veza izaziva niz neobjašnjivih događaja, koji će preuzeti kontrolu nad njihovim životima.

Slika

Ovaj film prikazan je na mnogim festivalima, među kojima je i Međunarodni filmski festival u Čikagu, gde je bio nominovan u kategoriji najbolji film. Domaća publika film Žena iz susedstva imala je prilike da pogleda na 40. FEST-u.

Pavel Pavlikovski je poljski reditelj i akademik. Za debitantsko ostvarenje Poslednje utočište, koje je i napisao, dobio je BAFTA nagradu 2000. godine, kao i za film Moje leto ljubavi, baziran na romanu Helen Kros. Osvojio je i mnogo drugih nagrada na festivalima širom sveta. Sa 14 godina, Pavlikovski je napustio komunističku Poljsku i otišao u Nemačku, pa u Italiju, da bi se doselio u Britaniju. Krajem 80-ih i početkom 90-ih se najviše bavio dokumentarnim filmovima, koji su mu svojom lirikom i ironijom obezbedili mnogo nagrada i poštovalaca širom sveta.

Pogledajte trejler za ovaj film



Story

_________________
Slika Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Novo u bioskopima  |  Poslato: 21 Jun 2012, 14:21
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Novi Kopolin film Između svetova je od danas u bioskopima


Slika


Između svetova, film čuvenog reditelja Frensisa Forda Kopole inspirisan gotskim hororom, od 21. juna će se naći na redovnom bioskopskom repertoaru.

Osim što je veoma intiman, ovaj film poslužio je Kopoli i kao prilika da eksperimentiše i isproba 3D.


Slika



- Iako sam uživao u Avataru, smatram da je korišćenje naočara pomalo mučno. Kada je ceo film u 3D tehnici, naviknete se i to onda nije tako uzbudljivo. Zato sam odlučio da Između svetova bude običan film, osim kada su pojedine scene u pitanju, za koje publika mora da koristi naočare - kaže Kopola.


Slika


U bioskopima Cineplexx u Beogradu i Kragujevcu ulaznica za Između svetova prodavaće se po ceni za običnu projekciju, dok će gledaoci dobijati naočare kako bi mogli da vide deo filma koji je u 3D-u. U ostalim bioskopima Između svetova će se prikazivati kao 2D film.


Story

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Novo u bioskopima  |  Poslato: 21 Jun 2012, 20:06
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
"Čudesni Spajdermen 3D" od 11. jula


Film "Čudesni Spajdermen 3D" (Amazing Spider-Man 3D) u režiji Marka Veba biće premijerno prikazan 11. jula u bioskopu "Kolosej", najavio je distributer "Tak"


Slika


Film "Čudesni Spajdermen 3D" je priča o Piteru Parkeru, neprilagođenom srednjoškolcu koga su napustili roditelji, dok je bio dete i ostavili da ga podižu stric Ben i strina Mej.

Poput većine tinejdžera, Piter pokušava da otkrije ko je i kako je postao to što jeste danas.

Kada otkrije misterioznu tašnu koja je pripadala njegovom ocu, kreće da istražuje nestanak svojih roditelja, što ga dovodi u "Oskorp" i laboratoriju doktora Kurta Konorsa, nekadašnjeg partnera njegovog oca.

Glavne uloge tumače Endru Garfild, Ema Stoun i Ris Ajfans.




B92

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Novo u bioskopima  |  Poslato: 21 Jun 2012, 20:10
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Spremite se za za muški striptiz!


Za nešto više od nedelju dana, beogradska publika biće u prilici da pogleda novi film Stivena Soderberga koji mnogi iščekuju sa nestrpljenjem - jer je priča o muškim striperima koje igraju Čening Tejtum, Metju Mekonahi i Džo Manganijelo.


Slika


Film "Magični Majk" biće na repertoaru beogradskih bioskopa 29. juna, a priča je o iskusnom striperu Magičnom Majku (Tejtum) koji uzima pod svoje novajliju i uči ga "tajnama zanata". Stvari se komplikuju kada se Majk upozna sa novajlijinom sestrom...

Film je delimično zasnovan na iskustvima Tejtuma koji je, pre nego što se probio u vrh holivudske elite filmovima "Zavet", "Na tajnom zadatku" i "Dragi Džone", zarađivao kao striper.

"Ovo nije film o mom životu. Zaplet nema nikakve veze sa mnom osim da sam imao 18 godina i da sam bio u tom svetu. I to je to. Ali je sve prilično dobro opisano i sve što vidite u filmu su stvari kojima sam i sam prisustvovao", kaže Tejtum.

Tejtum, Mekonahi i Manganijelo su za "Entertejnment vikli" govorili o svojim "striperskim iskustvima" tokom snimanja i zašto ovo nije muška verzija filma "Showgirls" već komedija koja će se dopasti i muškarcima.

Kako kažu, igranje u tangama ili pokriveni samo listom - zastrašujuće je i istovremeno oslobađajuće, a kad je reč o depilaciji - srećni su što nisu preterano maljavi po strateškim tačkama na telu.

"Ovo je zabavan i duhovit film i 100 posto sam ubeđen da će se i tipovima dopasti kada ga vide, samo ih je potrebno privući", smatra Mekonahi, zvezda filmova "Sahara", "Vreme za ubijanje".




Vukodlak iz serije "Prava krv" Manganijelo objasnio je da je pristao da glumi stripera kada je saznao ko će ga režirati i - uz konsultacije sa Krisom Rokom.

"Snimao sam film (Šta da očekujete dok ste trudni) u Atlanti sa Krisom Rokom i kada sam dobio scenario pitao sam ga da li da pristanem. On je bio u fazonu ''muški striperi, ne znam baš", a i ja baš nisam bio oduševljen i mislio sam da će me svi tipovi mrzeti. A Kris Rok je bio u fazonu: ''Brate, pa već te mrze. Uostalom, Bred Pit je 15 godina išao bez košulje i lepo mu ide. Ko režira?''... Kada sam mu rekao ko režira i ko glumi, odmah je povikao: ''Snimi film!"'', ispričao je Manganijelo.

Sva trojica insistiraju na tome da je snimanje filma bilo izuzetno zabavno - uprkos "neugodnim" kostimima i razuzdanim statiskinjanjama. Oni obećavaju dobar provod gledaocima.

Svi kažu i da su njihove bolje polovine odlično reagovale na to što su veći deo filma golišavi.

"Moja supruga zna da je to bio moj život. Ona obožava ovaj film", rekao je Tejtum dok je Mekonahi dodao da je njegova supruga bila na setu i sve vreme vikala: "Navali, macane!"

Da je snimanje bilo zabavno i da su žene na setu uživale pokazuje i veselo prisećanje kolega kako je Mekonahi ostao bez tangi prilikom svog plesa, jer su previše revnosne statiskinje nagrnule na njega, a ceo događaj završio je na filmu jer je lukavi reditelj sve vreme držao kameru uključenu.

"Ostao sam priseban, pokrio sam se, napravio nekoliko kružnih pokreta i završio ples", kaže Mekonahi uz ozbiljan izraz lica.

Sva četvorica tvrde i da je rad sa Soderbergom, rediteljem filmova "Igraj svoju igru", "Erin Broković", "Seks, laži i videotrake", bio uzbudljiv jer se nikada ne zna kada snima pa su stalno morali da budu spremni i "u liku".

Na poslednje pitanje da li su zadržali neki od kostima, Mekonahi uz kez odgovara "Zadržao sam celu garderobu i već sam je nosio!"


TANJUG/B92

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Filmske premijere - bioskop  |  Poslato: 25 Jun 2012, 12:17
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
“Trudnička komedija“ stiže u biskop


Filmska komedija “ “Imate li znanje za drugo stanje?” koja je inspirisana knjigom „Šta da očekujete dok čekate bebu” na repertoaru domaćih bioskopa biće od 28. juna.


Slika



Inspirisan višegodišnjim bestselerom, film “Imate li znanje za drugo stanje?” je urnebesna i iskrena komedija o pet parova čiji će isprepletani životi biti okrenuti naglavačke izazovima koje donosi predstojeće roditeljstvo.

Presrećni zbog osnivanja porodice TV fitnes guru Džuls i zvezda plesnog šoua Evan otkriće da njihovi haotični životi zvezda nisu ni blizu iznenađujućim zahtevima trudnoće. Autor i zagovornik teme rađanja beba, Vendi, okusiće svoje savete na sopstvenoj koži kad hormoni počnu da joj prave haos u telu; dok će se Vendin muž, Geri, boriti da ga ne nadmaši takmičarski nastrojen alfa-tata, koji očekuje blizance sa svojom mnogo mlađom trofej-ženom, Skajler. Fotograf Holi spremna je da proputuje ceo svet da bi usvojila dete, ali njen muž Aleks nije toliko siguran, i pokušava da umiri svoju paniku prisustvujući „muškoj“ grupi za podršku, gde novopečeni očevi pričaju kako to stvarno izgleda. A iznenadno intimiziranje rivalskih šefova kuhinja, Rozi i Marka rezultiraće neočekivanom neprilikom: šta da radite kad vam prvo dete dođe pre prvog sastanka?

Šarenolika komedija podjednako univerzalna koliko i nepredvidiva, „Imate li znanje za drugo stanje“ pronalazi humor u neočekivanim iskušenjima i trijumfima donošenja deteta na svet. U filmu igraju Kameron Dijaz, Dženifer Lopez, Elizabet Benks, Čejs Kroford, Bruklin Deker, Ben Falkon, Ana Kendrik, Denis Kvejd, Kris Rok, i mnogi drugi.




B92

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Filmske premijere - bioskop  |  Poslato: 27 Jun 2012, 11:17
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Film o Brisu Tatonu


„Propusti u suđenju su veliki”, smatraju Boris Malagurski i Ivana Rajović, autori filma „Pretpostavka pravde”


Slika


Film „Pretpostavka pravde” (The presumption of justice), o tragičnom stradanju francuskog navijača Brisa Tatona i sudskom postupku vođenom nakon toga, biće premijerno prikazan u petak, 29. juna u bioskopu Akademija 28 (Nemanjina 28). Film su režirali Boris Malagurski i Ivana Rajović, motivisani sudbinom dvojice mladića: Brisa Tatona, stradalog u napadu Partizanovih navijača na Obilićevom vencu, i Stefana Veličkovića, osuđenog na sedam godina zatvora zbog učestvovanja u napadu.

„Bavili smo se incidentom koji se dogodio 17. septembra 2009. godine kada je stradao Bris Taton, zbog čega svi građani Srbije treba da osete stid. Mediji su, međutim, o tom slučaju izveštavali crno-belo. Analiziranjem optužnice i presude zaključili smo da nije sve onako kako nam je predstavljeno”, kaže reditelj Boris Malagurski, autor dokumentarnih filmova „Kosovo: možete li da zamislite?”, i „Težina lanaca”.

Ivana Rajović dodaje da su, po njihovom mišljenju, osumnjičeni mladići proglašeni krivima pre nego što su optuženi, a kamoli osuđeni, što je kršenje tzv. pretpostavke nevinosti.

„Kao studenta prava zanimao me je ovaj slučaj u kojem ima dosta nelogičnosti i kontradiktornosti. Osuđeni Stefan Veličković imao je neoboriv alibi da nije mogao da učestvuje u tuči jer mu je u tom trenutku policajac, u Makedonskoj ulici, pisao prekršajnu prijavu zbog nepropisnog parkiranja. Policajac je svedočio na sudu, sud alibi nije prihvatio, i Veličković je, bez obzira na nedostatak materijalnih dokaza da se nalazio na licu mesta, već tri godine u zatvoru. Presuda, ispisana na 400 strana, teško je razumljiva i samim pravnicima”, smatra Ivana Rajović.

Na pitanje da li film ima za cilj da „raskrinka” pravni sistem ili da pomogne mladiću da izađe iz zatvora, Malagurski je odgovorio da on nema interes da drži ničiju stranu, da nije navijač niti je ikada u životu bio na nekoj utakmici. „Propusti su toliko veliki da me čudi kako već o ovoj temi nije snimljena emisija ili film”, kaže Malagurski.

Sagovornici i glavni akteri u njihovom dokumentarcu su: Radmila Dragićević-Dičić, vršilac funkcije predsednika Apelacionog suda u Beogradu, koji je doneo pravosnažnu presudu, Tomo Zorić, portparol Republičkog javnog tužilaštva, Milan Škulić, profesor Pravnog fakulteta BU, srpski i francuski novinari koji su pratili slučaj i drugi. Sa osuđenima nisu dobili dozvolu da razgovaraju, a političari, koje su zvali, nisu se odazvali pozivu.

Film traje 40 minuta. Reditelji kažu da je finansiran od donacija običnih ljudi, bez učešća sponzora i filmskih fondova. Prva projekcija je u petak u 20 časova, druga u 21.30, posle svake projekcije je diskusija.


Politika

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Filmske premijere - bioskop  |  Poslato: 27 Jun 2012, 15:08
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Filmske premijere u avgustu


Poslednji film Vitni Hjuston, novi nastavak serijala o Džejmsu Bornu, rimejk "Totalnog opoziva" samo su neki od filmova koji će premijerno biti prikazani u avgustu u američkim bioskopima.


Slika


Film "Sparkle" (Sjaj) Salima Akila sa Vitni Hjuston je rimejk mjuzikla iz 1976. U novoj verziji Hjustonova, koja je preminula tri meseca po završetku snimanja, igra majku glavne junakinje Sparkl (Džordin Sparks) koja želi da postane pevačica.



Film "The Bourne Legacy" (Bornovo zaveštanje) Tonija Gilroja publici predstavlja novog akcionog heroja u tumačenju Džeremija Renera.
Budući da su Met Dejmon i reditelj Pol Gringras odlučili da se odmore od serijala, studio "Juniverzal" odlučio je da stvori novog odbeglog CIA agenta - Erona Krosa. U filmu koji koristi ime Born kako bi privukao publiku ali izbegava antagonizam iste dovođenjem novog glumca da ga glumi, igraju još i Rejčel Vajs i Edvard Norton.




Početkom avgusta u američke bioskope stiže i film "Total Recall" (Totalni opoziv) sa Kolinom Farelom i Kejt Bekinsejl u glavnim ulogama, navodi se u specijalnom izdanju lista "Entertejnment vikli" posvećenom letnjim filmskim hitovima.

Reditelj Len Vajsmen (Umri muški 4) tvrdi da nije snimio rimejk kultnog filma Pola Verhovena iz 1990. sa Arnoldom Švarcenegerom u glavnoj ulozi, već film rađen prema kratkoj priči FIlipa K. Dika koji dublje istražuje lik glavnog junaka Daglasa Kvejda.




Oni kojima bude nedostajao Švarceneger biće u prilici da ga vide u drugom delu filma "Plaćenici" (The Expendables 2) u društvu akcionih zvezda Silvestera Stalonea, Džeta Lija, Brusa Vilisa i Džejsona Statama.

"Više akcije, više humora, više zvezda, više svega", kratko i sažeto je opisao drugi deo filma Dolf Lundgren.




Letnje ferije krajem avgusta zatvara film rađen prema istinitoj priči i smešten u doba prohibicije - "Lawless" (Bezakonje) Džona Hilkouta sa Tomom Hardijem, Šajom Lebafom, Džejsonom Klarkom, Gajem Pirsom i Džesikom Častejn u glavnim ulogama.

Hardi, Lebaf i Klark glume braću - krijumčare alkohola koji pokušavaju da umaknu dugoj i korumpiranoj ruci zakona u vidu Gaja Pirsa. Scenario je napisao roker Nik Kejv, a reditelj kaže da je reč o kombinaciji dva velika američka žanra - vesterna i gangsterskog filma.




B92/Tanjug

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Filmske premijere - bioskop  |  Poslato: 10 Jul 2012, 13:58
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Film Čudesni Spider-Man 3D od sutra i u našim bioskopima


Slika


Film Čudesni Spider-Man 3D (Amazing Spider-Man 3D) je u prvoj nedelji prikazivanja ostvario ukupnu zaradu od $341,600,000 čime se našao na prvom mestu na BoxOffice listi. Od 11. jula stiže u naše bioskope

U filmu Marka Veba, glavne uloge tumače Endru Garfild, Ema Stoun i Ris Ifans.

Domaća premijera filma zakazana je za sredu, 11. jula u buioskopu Kolosej Multiplex. Zbog velikog interesovanja zakazane su dve premijere, u 18 i 21 čas.

Prethodnog vikenda na Naxi plaži u okviru Ušće Open Air projekta i Spider-Man kutku u Ušće Shopping Centru organizovane su mnogobrojne aktivnosti. Posetioci su imali priliku da se druže sa ovim junakom, kao i da se takmiče u trci na Spajdi trotinetima.


Slika


U sredu, na dan premijere, Čudesni Spider-Man posetiće kutak u Ušće Shopping Centru.

Svi koji budu došli da se druže sa Spider-Manom dobiće fotografiju kao uspomenu na ovaj događaj
.



Story

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 145 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker