Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 18:25


Autoru Poruka
MeGi
Post  Tema posta: Re: O filmu i glumcima iza kulisa  |  Poslato: 30 Jan 2013, 15:31
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
"Filmski reditelji me zaboravili"


Glumica Katarina Gojković (45), ćerka čuvenog pevača Predraga Cuneta Gojkovića, sve stiže. Ima brojne probe i uloge u pozorištu, odgaja sina Sergeja, brine o roditeljima, pa je oca do pre neki dan svakodnevno vodila na previjanje nakon što mu je zamenjena dotrajala baterija na pejsmejkeru.

Slika

Porodica na okupu: Katarina sa ocem, majkom i sestrom Natašom

- Moji roditelji su skladan i srdačan par. Uvek sam crpela snagu iz kuće i kada god mi je u životu bilo teško znala sam da imam gnezdo, gde i tako velika mogu da se uvučem. Privilegija je doći u godine u kojima sam sada i osećati privrženost roditeljskom domu.

Ne gubi nadu
Katarina ne gubi nadu da je prava ljubav tek čeka.
- Na tom planu nema ništa, mrka kapa. Ali, ne gubim nadu. Volela bih da je drugačije, ali valjda će se desiti kad bude trebalo. Mislim da će prava ljubav mog života tek doći, samo treba biti strpljiv - smatra Katarina Gojković.
- Tata i mama su dočekali lepe godine i ja imam prirodnu potrebu da im uzvratim istom merom, da brinem o njima, jer su me tako odgajili. Moj stan je inače samo jednu autobusku stanicu udaljen od njihove kuće, tako da smo praktično u komšiluku - kaže Katarina, koja igra u pozorištu, ali su je filmske uloge nekako zaobilazile svih ovih godina.

- Poslednjih godina igrala sam u mjuziklima, ali sam se uželela drame. A, filmske uloge me zaobilaze. Još 1989. godine odigrala sam Kosovku devojku u "Boju na Kosovu" Zdravka Šotre, ali ta karta nije mi otvorila nova vrata. Igrala sam kod Olega Novkovića u "Kaži zašto me ostavi" (1993) i kasnije u filmu "Belo odelo" Laze Ristovskog (1999).

- Sve zajedno imam malu minutažu na filmu za sve ove godine. Čitajući biografije nekih poznatih i pametnih glumaca, poput Kenet Brane, shvatila sam veliku istinu - da je strpljenje mudrost. Zato verujem da će mi se prava filmska uloga desiti kad za to dođe pravo vreme - smatra glumica. Ipak, na prvom mestu joj je 12-godišnji sin Sergej i njegovo vaspitanje.

Deca se vole

Deca dve sestre: Mia, Ema i Sergej
Katarina se od bivšeg supruga davno razvela, on se ponovo oženio i dobio još jednog sina Vanju, a Sergej je vezan i za očevu i majčinu familiju.

- Moj kolega, glumac Andrej Šepetkovski je Sergejev stric i oni veoma liče. Kada je Andrej dobio ćerkicu Larisu, moj sin je presrećno zaključio kako su snage izjednačene i da je sada 3:3, misleći na odnos braće i sestara u familiji.

Pored Lare, ženski deo čine Mia i Ema, ćerke moje sestre Nataše koja živi u Americi, dok mušku trojku čine Sergej, Vanja i Aleksej, stričev stariji sin. Predivno je kako on to povezuje i koliko se vole ta deca.

- Moja prijateljica kaže, a ja se sa njom u potpunosti slažem - danas je herojstvo biti dobar roditelj! Imam dete i dobro znam da nije lako u ovo suludo vreme vaspitati decu, naučiti ih šta je moral, zašto se moraju snositi sankcije kad se pogreši, odgovoriti na sva njihova pitanja, objasniti zbog čega se pojedinci služe različitim aršinima, kako to da bolje žive neki neuki, neobrazovani i nekulturni ljudi, koliko je važna škola... - kaže glumica i otkriva da njen sin ne želi da bude glumac poput nje, već da sanja da jednog dana postane košarkaš.

- On ne sanja NBA ligu, nego dres Crvene zvezde. Opsednut je ovim klubom, a tu ljubav su mu preneli i jedan i drugi deka, zakleti zvezdaši. Trenirao je prvo u školi, a od prošlog septembra je u Zvezdi. Na moju veliku radost, treninzi su u blizini našeg stana, na terenima u zgradi FMP-a, tako da četiri puta nedeljno sam ide i vraća se sa treninga. Prisustvovala sam i prvoj utakmici pre mesec dana, ali sam po njegovim uputstvima morala da iskuliram i ne skrećem baš preterano pažnju na sebe, da ga ne obrukam. Natukla sam kapu na glavu i svakom njegovom dobrom potezu radovala se, ali sa smanjenim tonom.

Vesti

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Sleepy
Post  Tema posta: Re: O filmu i glumcima iza kulisa  |  Poslato: 30 Jan 2013, 19:02
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Jul 2012, 16:11
Postovi: 847

OffLine
Šta će biti sa srpskim filmom?


Srpska kinematografija je u problemu, a iz Ministarstva kulture obećavaju da će pokušati da pronađu sredstva za finansiranje snimanja filmova.


Slika


Kinematografija i uopšte kultura u Srbiji dele sudbinu mnogih drugih društvenih delatnosti zbog sveukupno lošeg finansijskog stanja u državi.

Dodatni problem za kinematografiju pojavio se zbog nerešenog pitanja: ko je zadužen za finansije.

Na konferenciji za novinare predstavnika Ministarstva kulture saopšteno je da resorno ministarstvo u svom budžetu nema posebna sredstava za kinematografiju, ali da će nastojati da ih, u saradnji sa Ministarstvom finansija, tokom godine prikupi.

Predstavljajući aktivnosti ministarstva, državni sekretar Miroslav Tasić je rekao da ministarstvo vodi brigu o kinematografiji, ali da problem, kada je reč o finansiranju filma, predstavljaju statuti i zakoni, prenosi Tanjug.

Prema Zakonu o kinematografiji, Ratel i Republička radio-difuzna agencija (RRA) obavezni su da finansiraju film, što oni prošle godine nisu radili, ali je sada od ministra finansija Mlađana Dinkića zatražena pomoć koju im je on i obećao.

Dok ne budu doneti medijski zakoni, Ratel i RRA će biti u obavezi da finansiraju film, rekao je Tasić i naglasio da će ministarstvo i dalje voditi brigu o filmu i pokušati da prikupi sredstva za kinematografiju.

Grupa entuzijasta je nakon konferencije postavila kratak film na sajtu YouTube, koji je ubrzo "preplavio" društvene mreže.

Nepoznati autori su kratak film ironično nazvali "Skupljači perja" koji je, kako je navedeno, snimljen za nula dinara.

Pogledajte film koji je snimljen za nula dinara




U trenutku kada srpski filmovi osvajaju prestižne nagrade na svetskim festivalima (poslednji primer je film "Krugovi" Srdana Goluboića na Sandens festivalu) i kada domaći filmovi jedini "pune" bioskopske sale, snimanje srpskih filmova je pod znakom pitanja.

MONDO


Vrh
Sleepy
Post  Tema posta: Re: O filmu i glumcima iza kulisa  |  Poslato: 30 Jan 2013, 19:06
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Jul 2012, 16:11
Postovi: 847

OffLine
Megan Foks u ulozi života


Lepa glumica smatra da gluma više nije njen život, jer je sada majka malog Noe koji je njen primarni "posao".


Slika


Posle nekoliko uloga u holivudskim filmovima, Megan kaže da joj se rođenjem deteta ostvario životni san.

"Moja najveća satisfakcija je da budem sa sinom. Celog života sam htela dete i sada ga konačno imam. Njemu želim da podarim više sebe i još braće i sestara", rekla je srećna Megan.

Ona trenutno vredno promoviše svoj novi film "This is Forty", ali ne krije kako glumu više ne oseća kao svoj životni poziv.

"Teško mi je da radim, jer osećam da to više nije moj posao", ispričala je glumica u intervjuu za jedan strani magazin.

Ona je rekla i nekoliko reči i o svom braku sa zvezdom serije "Beverli Hils" Brajanom Ostinom Grinom.

"Imali smo sreće on i ja. Verujem da smo srodne duše, ali to ne znači da nije potreban trud, jer smo jako različiti. Trudimo da se da budemo tolerantni i strpljivi jedno s drugim. Nikad mi ne bi palo na pamet da se žalim na njega, jer je on potpuno neverovatna osoba", iskrena je bila glumica.

(MONDO)


Vrh
Sleepy
Post  Tema posta: Re: O filmu i glumcima iza kulisa  |  Poslato: 01 Feb 2013, 22:50
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Jul 2012, 16:11
Postovi: 847

OffLine
Poskupeo Danijel Krejg


Posle ogromnog uspeha poslednjeg filma o Bondu, honorar Danijela Krejga je vrtoglavo skočio pa producenti nastavka filma "Muškarci koji mrze žene" ("The Girl With The Dragon Tattoo") razmišljaju da glavnu rolu ponude drugom glumcu.


Slika


Iako nije poznato koliko je Danijel Krejg tačno tražio, filmski magazini pišu da studio "Sony" nije spreman da mu udovolji i da će radije za ulogu novinara Mikaela da angažuju manje pooznatog, a samim tim i manje sklupog glumca.

Nastavak filma koji je na bioskopskim blagajnama širom sveta zaradio 233 miliona dolara, "The Girl Who Played With Fire" trebalo je da stigne ove, ali je sve zbog "Bondove pohlepe" pomereno na neodređeno vreme.

U filmu Dejvida Finčera, Runi Mara glumi problematičnu hakerku Lizbet, koja pomaže novinaru Mikaelu da rasvetli nestanak devojke od pre 40 godina.




Holivudska verzija prvog dela svetski popularne trilogije "Milenijum" švedskog pisca Stiga Larsona dobila je pozitivne kritike i u Evropi i važi za jedan od najuspešnijih holivudskih rimejka.

(MONDO)


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: O filmu i glumcima iza kulisa  |  Poslato: 06 Feb 2013, 18:47
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Dragan Jovanović uručio 8.000 dolara nezbrinutoj deci u Zvečanskoj

Glumac, koji je inicijator ove humanitarne akcije, rekao je Tanjugu da je u Sidneju organizovao sa svojim prijateljima turnir na kome su učestvovali amateri - ljudi iz Srbije i Republike Srpske koji žive u Australiji



Slika

Glumac Dragan Jovanović uručio je danas Domu za nezbrinutu decu u Zvečanskoj 8.000 dolara prikupljenih na humanitarnom teniskom turniru i zabavi srpske dijaspore u Australiji.

Jovanović, koji je inicijator ove humanitarne akcije, rekao je Tanjugu da je u Sidneju organizovao sa svojim prijateljima turnir na kome su učestvovali amateri – ljudi iz Srbije i Republike Srpske koji žive u Australiji.
- Sama ta prijava za teniski turnir bila je u dobrotvorne svrhe i na taj način se prikupio jedan deo novca, dok je drugi deo novca u Sidneju prikupljen tako što su loptice sa potpisima naših tenisera Ane Ivanović i Viktora Troickog stavljene na licitaciju – rekao je Jovanović, dodavši da je u Sidneju prikupljeno 3.000 dolara.

On je ispričao da je u Melburnu u prostorijama redakcije srpskih novina ”Naš glas”, koje drži Živana Jovanović, organizovana humanitarna zabava na kojoj je prikupljeno još 5.000 dolara od prodatih ulaznica.

Slika
foto: Providence

Jovanović je rekao da će od prve donacije Dom za nezbrinutu decu u Zvečanskoj kupiti “lift dizalicu” za nepokretnu decu, a da će od sledeće donacije biti organizovana ekskurzija za odlične đake.

Glumac, koji je i igrao u serijama ”Srećni ljudi”, ”Zaboravljeni”, ”Lisice”, ”Moj rođak sa sela” i predstavama ”Dobro došli u Srbiju”, ”Bure baruta”, ”Čikaške perverzije”, rekao je da treba da postoji više humanitarnih akcija kako bi se pomoglo onima kojima je pomoć prekopotrebna i da na prvom mestu misli na decu.

- Svi treba da se prisetimo koliko je važno i koliko je lepo pomoći nekome ko je bespomoćan – ocenio je Jovanović, istakavši da je poseta Domu za nezbrinuti decu u Zvečanskoj za njega bila veoma potresna.

On je izrazio želju da se još više ljudi iz kulturnog i javnog života uključi u ovakve akcije, dodajući da on nema tu ”moć da organizuje tako nešto među svojim kolegama”, ali da može svojim primerom da ih podstakne da se uključe u slične akcije.

Jovanović je kazao da je tokom boravka u Australiji radio na novom projektu ne želeći, međutim, da iznosi detalje jer, kako je rekao, sve je još u povoju.

(Telegraf.rs / Tanjug / Foto: Jutjub / Providence)

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: O filmu i glumcima iza kulisa  |  Poslato: 15 Feb 2013, 01:11
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Bjelogrlić: Moramo verovati u velike snove

Bjelogrlićo rediteljskim i glumačkim ambicijama, “Montevideu”, Josipu Brozu: Ako je prvi deo filma govorio o željama i nadama, drugi deo je priča o iskušenju i sazrevanju

Slika
Dragan Bjelogrlić na snimanju serije “Montevideo



IZA prvog dela filma i TV serije “Montevideo, Bog te video” ostali su oboreni bioskopski rekordi, zapaženi nastupi na više od pedeset svetskih festivala, rađanje novih glumačkih nada. Rediteljski debi Dragana Bjelogrlića postavio je visoke standarde u srpskoj kinematografiji, ali i njemu samom. Televizijska serija “Na putu za Montevideo”, koju trenutno gledamo, predstavlja uvod u nastavak filma, rađenog, po rečima reditelja, “sa još većim ambicijama”. A kad odbroji svoje “rediteljske dane”, Bjelogrlić će se posvetiti svojoj prvoj ljubavi - glumi. Zaigraće Josipa Broza Tita u trilogiji Radoša Bajića “Ravna gora”.

- Projekat “Montevideo” traje više od tri godine. Radili smo ga svim srcem i pošteno. Verujem da je to publika prepoznala i da smo uspeli da održimo nivo - kaže za “Novosti” Dragan Bjelogrlić.

Njegovi radni dani u montaži privode se kraju. Ostalo je da se snimi nekoliko scena za drugi deo filma, a krajem marta producenti će odlučiti da li će “Montevideo 2” pred publiku izaći krajem aprila ili će čekati jesen.

* U prvom delu vaši junaci su dosanjali svoj san, otišli su na Svetsko prvenstvo. Šta sanjaju u drugom delu?
POVRATAK GLUMI BJELOGRLIĆ kaže da nema ambicija da “sam sebe režira”, pa nije ni poželeo da glumi u “Montevideu”, ali zato je prihvatio ulogu u filmu svog kolege Darka Lungulova, “Spomenik Majklu Džeksonu”. - To je uloga koju sam ranije prihvatio, jer mi se dopao scenario. Moram priznati da mi je prijalo. Posle rediteljskih obaveza, glumački posao mi dođe kao relaksacija i povratak onome što će uvek biti moj osnovni posao. Jedva čekam da se vratim glumi.

- Ako je prvi deo “Montevidea” govorio o snovima, drugi deo će biti priča o iskušenju i sazrevanju. Oni će se prvo zaljubiti u taj veliki, njima nepoznati svet, a onda će im on pokazati svoju nemilosrdnost i surovost. Nešto slično onome što se sada nama dešava.

* Znači li to manje romantike, a više drame?

- Mislim da je osnovna emocija “Montevidea” i dalje prisutna, njegova vokacija jeste romantična priča, ali biće više drame i nekih drugih “boja”. Verujem da će drugi deo biti ono što sam od početka želeo - autonomni film, priča za sebe koja neće biti prosti nastavak prvog dela.

* U vašem filmu sve izgleda bolje, ljudskije, toplije... Da li vam je to i bila namera?

- Želja svih koji su kreirali “Montevideo” je bila da naprave umetničko delo koje će se baviti nekim zaboravljenim vrednostima. Živimo u vremenu u kome je ekonomska kriza možda najmanje dominantna u odnosu na krize božjih, ljudskih, moralnih i svih ostalih načela. Hteli smo da podsetimo i sebe i gledaoce na te prave, istinske vrednosti. To je uvek lakše kad se ode u prošlost, a lično verujem da je to vreme bilo bolje od ovog koje živimo. Priča o fudbalu i sportu u “Montevideu” uzeta je kao dobar model da se sve to ispriča.

* “Nije važno kako se čovek rodi, već kako živi i da li ume da sanja”, kaže jedan od vaših junaka; da li ste vi “odsanjali” ovaj film?

- Duboko verujem da se samo iz velikih snova i velikih vizija rađaju stvari koje pokreću i koje život čine smislenim.

* Sa kakvim osećanjima čekate premijeru drugog dela?

- Imam veću tremu sada nego pred svoj rediteljski debi, ali se ne bavim prognozama, ni projekcijama. Samo mi je važno da i u montaži svoje ideje sprovedem u delo. Skoro pa će 35 godina kako se bavim filmom. Jedini način da se u ovom teškom i rizičnom poslu uspe je da se sačuva strast i pošten odnos prema onome što radiš, s osećanjem da ti je svaki film prvi i poslednji. Takav put je najteži, ali mislim da je to jedini način da se kalkulacije svedu na minimum.

* Kakva je budućnost vašeg posla i srpske kinematografije uopšte sa nula dinara u budžetu?

- To je jedan od apsurda situacije u kojoj živimo. Upravo nešto u čemu smo, uz sport, kao nacija prepoznatljivi i možemo da budemo lider u regionu - e baš za to nema para! To ne govori samo o državi, već, nažalost, i o nama, filmskim stvaraocima. Mi smo profesija koja još od raspada socijalizma ne uspeva da se izbori za svoja prava, autorska, izvođačka, za sistem finansiranja... Naivno je uzdati se u državu, čak i u mnogo ozbiljnijim zemljama od naše. U ovom ranom divljem kapitalizmu sa aromom Balkana, takve stvari se mogu dovesti u red samo ako mi sami znamo šta hoćemo i ako se izborimo za svoju poziciju. Mi to nismo znali da uradimo i zbog toga nam se sve ovo dešava. Država ne zna kako da prehrani milione koji žive na ivici egzistencije, a baš će da se zabrine što nema para da se snimi film.

* Iz rediteljske “kože” ući ćete uskoro u “kožu” Josipa Broza u serijalu “Ravna gora” Radoša Bajića?

- Još od “Bala na vodi” i početaka moje karijere prati me ta priča da ću jednog dana igrati Tita. Čak je i bilo nekoliko pozorišnih projekata, i jedan mjuzikl u kome je trebalo da glumim maršala, ali se ništa nije desilo. U “Balu na vodi” Marko Todorović, koji je najčešće glumio Broza, igrao je odraslog Sašu, isti lik koji sam ja tumačio u tinejdžerskim godinama. Tada mi je Goran Marković “prorekao”: “I ti ćeš Bjelo, poput Marka, jednom biti Tito, ali će do tada on biti negativac”. Zamalo da se to desi kod Radoša Bajića. Mislim da smo obojica imali dilemu da li ja to treba da igram, ali smo se na kraju dogovorili.

* Kakav će biti “vaš“ Tito?

- Ne mogu mnogo da otkrivam, ali tvrdim da neće biti negativac, jer ga u protivnom ne bih igrao. I ponovo će uhapsiti Dražu i suditi mu! Ono što će krasiti Tita u prvom delu trilogije “Ravna gora” je misterija. Svi su godinama znali za njega, da postoji, ali malo je njih znalo čak i kako izgleda. Trudiću se da predstavim što više “slojeva” njegove ličnosti, a imao ih je zaista mnogo. Pokušaću da tu jaku levičarsku ideju, koja je bila jedna od najprogresivnijih misli tog doba, odbranim kroz lik Tita.

Slika

BATA U “MONTEVIDEU”

NAŠ sagovornik otkriva da će u martu snimiti još jedan kratak segment filma “Montevideo 2”, a njegova velika želja je da se u tim scenama pojavi njegov slavni kolega i prijatelj Bata Živojinović.
- Sa Batom sam u stalnom kontaktu i biću presrećan ako to uspemo da ostvarimo. Njegova uloga nije velika, ali je važna za film. Tim scenama definitivno završavamo snimanje ovog ogromnog projekta, koji traje više od tri godine.

* Iz odgovora se može zaključiti da vas za Titovo vreme vezuju lepa sećanja...

- Imao sam 28 godina kada se raspao socijalizam. Kad uporedim sa svim ovim što se posle dešavalo, mogu da tvrdim da je socijalizam koji smo mi živeli neuporedivo kvalitetniji od sistema u kome živimo danas, a nažalost, i od budućnosti koja nam sledi. Tužno je kad čovek zna da je prvi deo života proveo u mnogo humanijem društvu i da nema mnogo čemu da se nada u budućnosti. Nismo mogli da glasamo slobodno, vladala je jedna partija, a to, priznajem, nije malo uskraćivanje slobode. Ali ako je to cena za sve ostalo što nam se promenilo nagore, odmah bih pristao da više ne glasam i da vlada jedna partija, samo da se vrati ono što se nikad neće vratiti.

* Znači, komunizam nije kriv za sve?

- Ne slažem se sa našim umetnicima, književnicima, političarima, istoričarima, koji tvrde da je za sve loše što nam se danas dešava kriv komunizam. Kao mlad čovek možda bih im i poverovao, ali danas tvrdim da je to čista glupost. Mi koji smo živeli u tom sistemu i koji ga se sećamo, znamo da je bio mnogo kvalitetniji, humaniji, primereniji ljudskom biću od ovog sada.

* Jedna od replika iz “Montevidea” kaže da “u životu nemamo drugo poluvreme kao u fudbalu”. Ne čini li vam se da mi, možda, igramo “treće poluvreme”?

- Igrali smo mnoge utakmice u poslednjih 20 godina, ali iskreno, nisam siguran da smo još uvek započeli onu pravu.


Novosti

_________________
Slika Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: O filmu i glumcima iza kulisa  |  Poslato: 23 Feb 2013, 00:16
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Tihomir Stanić o filmu "Falsifikator"

Ostvarenje koje će zatvoriti ovogodišnji Fest priča je inspirisana stvarnim događajima iz života Stanićevog oca

Slika



FILM "Falisfikator" je istovremeno i setan, i mudar, i zabavan. Verujem da smo napravili jednu pravu plemenitu komediju. Ovim rečima Tihomir Stanić, za "Novosti", opisuje film Gorana Markovića u kome je on producent, koscenarista i tumač glavne uloge.

U ostvarenju čijom će premijerom 3. marta biti zatvoren Fest, suprugu glavnog junaka igra Branka Katić, a tu su još i Dragan Petrović, Sergej Trifunović, Boris Komnenić, Radko Polič i mnogi drugi.

Stanićev lik, Anđelko, falsifikuje diplome, ali to čini iz dobre namere - da pomogne zemljacima da se zaposle. Zbog toga će završiti u zatvoru sa kriminalcima, ubicama, bombašima... Filmska priča inspirisana je stvarnim događajima iz života Tihomirovog oca, a snimana je velikim delom u Šeškovcima, u Republici Srpskoj, mestu gde su obojica rođeni.

- Moj otac je bio pravi, plemeniti seoski učitelj. Podelio je diplome ljudima i pomogao im da se zaposle, a onda ga je hapsio policajac koji je imao "njegovu" diplomu. U porodici smo uvek bili ponosni na oca - kaže Stanić. - Ljudi svet doživljavaju po sopstvenim osobinama, normama i merilima. I naš junak ljude u zatvoru gleda iz svoje vizure i ne doživljava ih kao najgore pripadnike društva. Pokušava da nađe razlog da ih opravda, da pronađe nešto dobro u njima.

* Ima li danas ljudi koji, poput Anđelka, na svoju štetu pomažu drugima?
BRANKA JE UKRAS U FILMU

"Falsifikator" dominiraju muške uloge, a jedina velika ženska, poverena je Branki Katić koja se "hrabro držala" tokom snimanja. - Branka je ukras sveta! Njena vedrina, optimizam u kombinaciji sa visokim profesionalizmom koji joj je omogućio svetsku karijeru je dragocenost za svaki film, pa i ovaj naš - kaže Stanić.

Ima ih bezbroj, u to sam siguran. Pažnja medija i društva uopšte usmerena je, međutim, na neke druge. Ali ako na nekoliko dana ugasimo televizore, ostavimo novine, zaboravimo političare, videćemo da takvi ljudi žive oko nas, u komšiluku, na ulici, u porodici. Uvek spremni da pomognu - uveren je Stanić.

* Radnja filma smeštena je u 1968. godinu. Koliko smo se od tada promenili?

- Ne verujem u priču o dobrim, starim vremenima. Tada smo samo bili snažniji i mlađi i zato nam tako izgleda. U svim segmentima je sadašnjost bolja od prošlosti, a budućnost će biti još lepša - odgovara naš sagovornik koji već nekoliko godina balansira između umetničkih zadataka i poslova producenta i osnivača "Drina filma".

Stanić je producirao pet filmova, ali i dalje tvrdi da je "loš biznismen".

- Nisam ni počeo ovim da se bavim zbog novca. Verujem da ovi filmovi stvarno poseduju kvalitet i neke trajne umetničke vrednosti. Mislim da će to nadoknaditi nedostatak novca i da ću na kraju biti na pozitivnoj nuli. A to je ideal i zbir svega onoga što radimo u životu.

Sudbina producentskog posla i srpske kinematografije uopšte dodatno je otežana odlukom Vlade Srbije da im "dodeli nula dinara". Stanić kaže da ova situacija ima tri moguća rešenja:

- Ili će vlada promeniti svoju odluku, ili će narod promeniti vlast, ili nas neće biti. Ova treća mogućnost mi se najmanje dopada. Očigledno nam predstoji borba sa izvesnim ishodom. Ako ostanemo bez pozorišta i bioskopa, ostaćemo bez kulture.

Iz Stanićeve producentske "kuhinje" uskoro će izaći još jedno ostvarenje "Top je bio vreo" Bobana Skerlića. Ali njegova najveća želja, zbog koje je i počeo da se bavi produkcijom, jeste snimanje filma o Dijani Budisavljević, ženi koja je spasla 12.000 dece od ustaškog noža.

- Pre pet godina najavio sam da ću snimiti nekoliko filmova, da steknem reference, naučim zanat i potom odaberem ljude sa kojima ću da snimim priču o Dijani. To vreme je došlo - najavljuje Stanić.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Senka
Post  Tema posta: Re: O filmu i glumcima iza kulisa  |  Poslato: 01 Mar 2013, 04:51
Korisnikov avatar
Vječita sanjalica
Vječita sanjalica

Pridružio se: 18 Apr 2012, 12:07
Postovi: 45918

OffLine
Film “Poslednji krug momci”

Kako autori najavljuju, reč je o parodiji na filmove o Džejms Bondu i o prvom srpskom akcionom filmu još od vremena filma “Bitka na Neretvi” za koji se planirani budžet meri milionima dolara.

Film je rezultat šire društvene akcije koju su pokrenuli grupa filmskih entuzijasta “Reprezentativni tim Srbije” i producentska kuća “Emote”,  a podržali mnoga poznata lica koja i učestvuju u filmu, poput Minje Subote, Pece Popovića, Duce Marković, Olje Bećković, Mićka Ljubičića, Inspektora Blaže, Jovana Ćirilova i mnogih, mnogih drugih…

Slika
Pored mnogih poznatih ličnosti, u filmu se pojavljuju i Inspektor Blaža i Dragoljub Ljubičić Mićko

“Poslednji krug momci” je atipična akciona komedija koja na mahove prevazilazi okvire ova dva žanra, približavajući se formi filmskog spektakla, ne tako zastupljenog u srpskoj kinematografiji. Ostvarenje jednog takvog složenog zahteva omogućava dvodelna koncepcija filmske naracije. U prvom delu, mnoge poznate ličnosti, svako u svom okruženju i na svoj način, saznaju za premijeru akcionog filma pod nazivom “Poslednji krug momci”. Prate se njihove dogodovštine do trenutka zajedničkog okupljanja na premijeri filma o kome su toliko slušali, kada sedaju u bioskopske stolice i započinju gledanje filma.

Drugi fabularni tok je ostvaren unutar prvog, on prati radnju filma koji okupljena publika napregnuto gleda u bioskopu, čini celinu za sebe i predstavlja parodiju na akcione filmove o Džejmsu Bondu, gde dobro pobeđuje zlo, a glavni junaci se bore protiv loših momaka, upadajući u neprilike i bežeći iz istih, u uzbudljivim scenama potera na snegu (na skijama, bordovima, motornim sankama), na vodi (skijama, gliserima), u vazduhu (helikopter) i na ulicama Beograda.

Slika
Jedna od scena potere na snegu

“Prvim delom filma nameravamo da biranim kadrovima predstavimo i promovišemo lepote Srbije i njenog glavnog grada na najlepši mogući način, kao i ljude koji su uspešni u svojim profesijama, i na taj način mladima ukažemo na vrednosti koje bi trebalo ceniti, dok bi drugi deo filma jednostavno težio što većem broju akcionih scena potere u kojima hronološki i geografski udaljeni likovi iznova aktuelizuju večitu priču o univerzalnosti i svevremenskom karakteru borbe dobra i zla. Takođe, želeli smo da napravimo film koji bi izlazio iz klišea svakodnevnih serijica i naručenih filmića i koji bi na pravi način reprezentovao duh Beograda i način humora koji je nestao”, rekao je reditelj filma Ilija Stojimirović.



Samo deo autorske ekipe čine reditelj filma Ilija Stojimirović (dipl.saobr.inž.), glavni glumac Boško Milosavljević (prof. svetske književnosti) i Dušan Petković (direktor fotografije). Trojica autora su već dobijali nagrade za filmove kratkog metra u različitim kategorijama, među kojima su najpoznatiji “Povratak Fistmena” i “Udarac osvete”, ali su se odlučili za druge profesije po završetku školovanja. Producentska kuća koja stoji iza filma je “Emote productions”, koja pored velikog broja reklama potpisuje i film “Beogradski fantom”.

Slika

Slika

Slika

Slika


wannabestars

_________________
Slika Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: O filmu i glumcima iza kulisa  |  Poslato: 11 Mar 2013, 13:31
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Viktor Savić: Volim dan koji počinje uz osmeh

U prolazu sa... Viktorom Savićem, glumcem: Cveće često i rado poklanjam damama. Trudim se da bližnjima svakodnevo poklonim pažnju, bilo onu materijalne ili emotivne prirode

Slika

NEDAVNO su Beograđani u centru grada prisustvovali nesvakidašnjoj i neprijatnoj situaciji, kada se glumac Viktor Savić na dan svog venčanja sa koleginicom Bojanom Ordinačev poljubio sa nekadašnjom najboljom drugaricom iz fakultetsih dana. Videvši tu scenu, Bojana je uplakana istrčala iz restorana, u kojem je trebalo da proslavi najlepši dan u životu, i pobegla u nepoznatom pravcu. Glumac je, zatim, pojurio za njom i na sav glas vikao da je voli i preklinjao da mu se vrati, a za njim je trčala i njegova drugarica, koja ga je uvalila u neprijatnu scenu.



Bio bi ovo skandal velikih razmera, da nije reč o jednominutnom rimejku filma "Venčanje mog najboljeg prijatelja", koji je snimljen za nedavno održani festival "Film za šezdeset minuta".

Sa Viktorom smo posle ove nesvakidašnje scene proćaskali "u prolazu".

* Kako provodite zimu?

- Uglavnom u poslovnim obavezama. Igram u predstavama u pozorištu "Boško Buha" i "Zvezdara teataru", tako da mi se ne događa nešto drugo mnogo značajno.



SKIJANJE *

ZA koju destinaciju biste odmah spakovali kofere?

- U svako doba godine bih otišao na skijanje na Kopaoniku, ali i u Kanadu, Ameriku, Francusku...



* Šta prvo pomislite kad se ujutru probudite?

- Na novi divan dan koji je preda mnom, obaveze koje me očekuju i na ono što sam prethodne večeri ostavio za jutro, jer je pametnije od večeri.

* Šta može da vam ulepša dan?

- Kad počne uz osmehe i komunikacijom sa ljudima.

* Kada ste poslednji put nekom poklonili cveće?

- Cveće često i rado poklanjam damama za rođendan, slave i slične proslave.

* Šta može najviše da vas obraduje?

- Vremenski uslovi. Sneg, ako je zima ili sunce leti.

* Koga ste vi poslednjeg obradovali?

- Ne sećam se stvarno, ali trudim se da bližnjima svakodnevo poklonim pažnju, bilo da je ona materijalne ili emotivne prirode.


Novosti

_________________
Slika


Vrh
Kalina
Post  Tema posta: Re: O filmu i glumcima iza kulisa  |  Poslato: 13 Mar 2013, 13:18
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 25 Feb 2013, 00:15
Postovi: 490

OffLine
Majkl Daglas i Met Dejmon pozirali za naslovnicu Entertainment Weekly

s

Poznati glumci su na originalan način odlučili da promovišu film Behind the Candelabra

Zvezde biografske drame legendarnog američkog pijaniste, pevača i zabavljača Valentina Liberansa, koji je zapamćen po izrazito ekstravagantnom životu, odlučile su da poziraju za časopis Entertainment Weekly u malo neuobičnijem izdanju. Obučeni u kičastu odeću sa šljokicama, noseći perike i šminku, slavni američki par je najavio film, koji će imati premijeru u maju.

Dejmon, koji igra ljubavnika i partnera Liberansa (Daglas), priznao je snimanje filma bilo naporno, često neugodno i iziskivalo je dosta energije. Met je većinu vremena u filmu provodio u malom kupaćem kostimu, priznavši da ga je bilo sramota kada je zajedno sa ženom gledao snimke.

- Ova dva muškarca su bili u velikoj ljubavi i u pravoj vezi – braku – pre nego što je gej brak kao institucija bio uopšte priznat. Scenario je stvarno prelep i human. Međutim, u nekim scenama, posebno scenama seksa, osećao sam se nelagodno i iako sam sa ženom prošao dosta toga i nemamo nijednu tajnu, ja stvarno nisam želeo da ona vidi određene scene – bio je iskren Met.

Kada su snimali intimne scene, kao na primer kada Dejmon izlazi iz bazena i prilazi direktno ka Daglasu i počinje strastveno da ga ljubi, Met priznaje da su ih pripremali kao fudbalsku strategiju. Kada je upitan Dejmon o Daglasovoj glumi u filmu, on se samo nasmejao i rekao da se Majkl odlično ljubi.


Story

_________________
Kad zaćutim, okrenem se i odem. To ne znači da si ti pobedio.
To znači da više nisi vredan mog vremena.
Čarls Bukovski


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 79 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker