Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 29 Mar 2024, 02:14


Autoru Poruka
Passion
Post  Tema posta: NaDrEaLnA TeLeViZiJa  |  Poslato: 07 Dec 2012, 13:00
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
NELE KARAJLIĆ: “Nadrealna televizija” će se prepričavati narednih 20 godina! (FOTO)



U bioskopu "Fontana" promovisana je nova humoristička serija "Nadrealna televizija", koja je naslednica legendarne "Top-liste nadrealista"

Slika


URNEBESNO! Posle dugog čekanja ljubitelji legendarne serije “Top-liste nadrealista” moći će ponovo da uživaju u njegovom legitimno nasledniku – projektu nazvanom “Nadrealna televizija”, u kome će igrati Nele Karajlić, Nikola Kojo, Vesna Trivalić, Miloš Samolov i mnogi drugi.

Pilot-epizoda ove nove-stare humorističke serije biće emitovana u ponedeljak 10.decembra na televiziji “Prva” sa početkom u 21.15, dok će sledeću epizodu obožavatelji moći da pogledaju za vreme novogodišnjih praznika. Ostale epizode publika će imati prilikeda vidi početkom 2013. godine.

Promocija “Nadrealne televizjije” održana je u bioskopu “Fontana”, a posle pretpremijere ovog komičnog ostvarenja, brojnim posetiocima, u ime ekipe ovog poduhvata, obratio se koreditelj serije Nele Karajlić.

- Ovo je samo početak što mi nameravamo da uradimo. Ono što je meni posebno drago jeste da se tačno vidi razlika između ove naše nove nadrealne televizije i onoga što smo mi nekada davno radili. Naravno, ovaj put radimo to malo ozbiljnije jer smo i stariji i ozbiljniji, ali i imamo više prostora i više ideja i realnih događaja. Jer danas će sve biti nadrealno osim naše emisije, odnosno naša emisija će biti identična stvarnosti – rekao je popularni glumac i reditelj koji veruje da će publika prihvatiti “Nadrealnu televziju”.

- Moje iskustvo sa “Top-listom nadrealista” je da je publika uvek posle treće ili četvrte epizode potpuno shvatila i svarila naš način razmišljanja, kao i jezik kojim se mi služimo. Pravu snagu “Nadrealista”, koje mi danas snimamo, videćete sredinom sledeće godine i snaga neće popustiti, garantujem, narednih 20 godina. Otprilke toliku garanciju dajem na svoj proizvod. Ako se tokom 20 godina ovo pokvari, možete vratiti robu da vam vratimo novac – istakao je Nele u svom maniru.

Slika
Goran Sultanović, Nikola Kojo

Karajlić smatra da će se “Nadrealna televizija” gledati i van granica Srbije.

- To će svi gledati i to je sve jedno tržište. Svi imaju probleme sa Kraljevićem Markom i Haškim tribunalom, ekonomska kriza (kome je svima zajednika priča) je dominatna tema od prve epizode. Nema tu razlike između Beograda i Zagreba, nego i između Beograda i Madrida, ili Atine, još gore. Ovo je možda bolja serija za Grke i Špance, pošto oni imaju elemente te krize. Neka televizija i neki oficijalni kanal će to sigurno otkupiti, a čim se ovo (“Nadrealna televizija”) baci na Jutjub, to će sto posto imati gledanja – rekao je slavni komičar.

Popularni dr Nele je potom napravio i poređenje između “Nadrealne televizije” i “Top-liste nadrealsita”, gde su radni uslovi bili drugačiji.

- Nismo mi ništa očekivali od starih “Nadrealista”. Mi smo bili gomila ludaka koja se dobro zabavljala. Ljudima “Top-lista nadrealista” izgleda kao neka vrsta improvizacije, a u suštini tekst za “Nadrealiste” je ispisan duboko u nama. To se nije moglo raditi sa ovom ekipom (Nikolom Kojom, Vesnom Trivalić i ostalima, prim. aut.), jer smo mi uz “Top-listu nadrealista” jeli, odrasli i živeli u istom sociopolitičkom ambijentu. Ovo je sad malo drugačije, mi smo sada dublo stariji, a Nikola Kojo, Vesna Trivalić, Zoran Cvijanović dolaze iz drugog ambijenta. Naš najmanji zajednički sadržilac mora biti scenario – rekao je Karajlić.

Zvezde “Top-liste nadrealista” Branko Đurić Đura i Zenit Đozić bili su ljudi sa kojima je Nele kontaktirao radi saradnje u “Nadrealnoj televiziji”. Međutim, problem je nastao zbog toga što se njihove ideje i koncepti razlikuju.

- Ja sam imao sastanak samo sa dva čoveka, Đurom (Branko Đurić) i Zenom (Zenit Đozić). Moj utisak je da smo mi totalno udaljeni jedni od drugih. Mi smo sada odrasli ljudi, a Đura i Zena imaju svoj koncept koji je legitiman. Đuro ne voli da se bavi politikom u bilo kom obliku. Zena je imao ideju da se pravi neki koncept kao da smo mi izbavitelji sveta. Mislim da je ovako mnogo bolje da se napravi nešto što nema veze sa “Top-listom nadrealista”, ne samo zbog toga što je meni to izazov, neko i zbog činjenice da ne izližemo mit koji “Top-lista nadrealista” ima – rekao je Nele.

(Telegraf.rs)



Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: NaDrEaLnA TeLeViZiJa  |  Poslato: 08 Dec 2012, 15:40
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Nele vraća "Nadrealiste" na scenu


Nenad Janković, poznatiji kao dr Nele Karajlić (50) posle više od 20 godina publici će predstaviti nastavak serije "Top lista nadrealista" pod imenom Nadrealisti.
U ponedeljak će na Prvoj TV biti prikazana pilot epizoda, a Nele samouvereno tvrdi da očekuje uspeh i zato daje garanciju od 20 godina.


Slika

- Već dve decenije ljudi me zapitkuju kada ću uraditi nastavak Top liste nadrealista i na kraju sam pre šest godina počeo sa pisanjem scenarija, ali tada nisam imao mogućnosti da sve skockam. Ali, kada su u ekipu ušli Nikola Kojo i Vesna Trivalić, shvatio sam da je to već mnogo ozbiljnije od onoga što smo radili ranije - kaže Nele, koji je pozvao stare jarane Branka Đurića Đuru i Zenita Đozića Zenu da mu se pridruže, ali...

- Prvo sam telefonom pozvao Đuru i Zenu, ali nas trojica smo se udaljili jedni od drugih, ne samo zato što živimo u tri različite države u kojima je samo vremenska prognoza ista, već je sve ostalo drugačije. Oni imaju preko 50 godina i imaju svoj koncept koji je legitiman. Đura ne voli da se bavi politikom ni u kom obliku, Zena je imao ideju da mi budemo izbavitelji sveta, pa se nismo našli u istoj priči.

Jeftino, a gledano

Serijal će biti sniman na preko 50 lokacija, ima preko 200 uloga, pa će većina biti poverena naturščicima. Emitovanje kreće sredinom 2013. godine, a planirano je da se za godinu dana snimi 14 epizoda.

- Ne znam da li ćemo nešto zaraditi, ali ćemo zato uraditi nešto što ima umetničku vrednost i što ostaje za kasnije. Ne mora svaki dinar da se vrati, ne moramo da otpuštamo radnike da bismo mi imali veći profit. Danas je najbolja serija ona koja je jeftina, a mnogo se gleda - kaže Nele.

Šta ste im konkretno ponudili?

- Zamislio sam da smišljamo političke skečeve, njih dvojica sa pozicija Zagreba i Sarajeva, a ja iz Beograda. Ali, ovako je bolje ne samo zato što radim sa novim ljudima što mi je izazov, već i zato da ne izližem mit koji ima 'Top lista nadrealista'. Ovako ću se zeznuti samo ja, pa šta bude.

Da li se plašite pretnji?

- Na komentare se neću obazirati, neka svako kaže šta god hoće. Pretnje koje ću dobiti samo će biti dokaz da sam na vreme pobegao. Ja sa tim nemam nikakav problem. A seriju će svi gledati. Nisam razmišljao o tome kada sam pisao scenario jer je za mene sve ovo jedno tržište. Svi imaju iste probleme, ekonomsku krizu, problem sa Haškim tribunalom... Pretpostavljam da će neka televizija otkupiti prava i da će se "Nadrealisti" gledati i u Sarajevu i Zagrebu.

Koja je razlika između "Top liste nadrealista" i "Nadrealista"?

- Velika, od produkcijskog smisla do pristupa. Nekada se radilo kao jedna vrsta improvizacije, a sada se radi pod ozbiljnom dirigentskom palicom reditelja, scenariste, kamermana. Nekada smo imali 20 godina, a sada smo svi 50-godišnjaci. Tada je bio komunizam i imao sam sve na raspolaganju. Odem na snimanje i igram dva sata fudbal, a danas je svaki minut skup.

VESTI


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: NaDrEaLnA TeLeViZiJa  |  Poslato: 10 Dec 2012, 10:39
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Nadrealna TV

Nova serija "Nadrealna televizija" koja će sve nasmejati do suza predstavljena je 6. decembra, u bioskopu "Fontana".

Slika

Scenario je napisao Dr Nele Karajlić koji, zajedno sa Miloradom Milinkovićem Debelim i režira ovu humorističku seriju. Za smeh i dobru razonodu pobrinula se sjajna glumačka ekipa: Nikola Kojo, Zoran Cvijanović, Vesna Trivalić, Miloš Samolov, Goran Sultanović i mnogi drugi.

"Nadrealna televizija", smeštena u 21.vek je moderna, politicki korektna i proevropska televizija, koja pokušava da pravovremeno i pravovaljano izveštava o dogadjajima. Medutim, dogadjaji koji se odvijaju izvan studija, kao i sama televizija koja okuplja najrazličitije zaposlene, poligon su za neverovatne obrte i najsuludije događaje. Mešaju se fikcija i stvarnost, san i java, pa ćemo gledati skečeve o Marku Kraljeviću, Školi za realan život na Dorćolu, Dodeli nagrade za najboljeg nezaposlenog, štrajku mrtvih itd.

Razlika između "Top liste nadrealista" i "Nadrealne TV" je, kako kaže Dr Nele Karajlić, što ovaj put rade malo ozbiljnije jer su i stariji i ozbiljniji, ali i imaju više prostora i više ideja i realnih događaja.

- Mislim da je ovako mnogo bolje da se napravi nešto što nema veze sa “Top-listom nadrealista”, ne samo zbog toga što je meni to izazov, nego i zbog činjenice da ne izližemo mit koji “Top-lista nadrealista” ima - rekao je Dr Nele - moje iskustvo sa “Top-listom nadrealista” je da je publika uvek posle treće ili četvrte epizode potpuno shvatila i svarila naš način razmišljanja, kao i jezik kojim se mi služimo. Pravu snagu “Nadrealista”, koje mi danas snimamo, videćete sredinom sledeće godine i snaga neće popustiti, garantujem, narednih 20 godina. Otprilke toliku garanciju dajem na svoj proizvod. Ako se tokom 20 godina ovo pokvari, možete vratiti robu da vam vratimo novac.

"Nadrealna TV" emitovaće se u ponedeljak,10. decembra.


naxi

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: NaDrEaLnA TeLeViZiJa  |  Poslato: 11 Dec 2012, 04:19
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Nadrealisti - 0. epizoda (pilot)


_________________
Slika


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: NaDrEaLnA TeLeViZiJa  |  Poslato: 11 Dec 2012, 11:01
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Ovo sam volela gledati kada sam bila mala a sada su jos bolji.
Ljudi su genijalci!!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: NaDrEaLnA TeLeViZiJa  |  Poslato: 11 Dec 2012, 23:25
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Nadrealisti - 1 Epizoda - Nadrealna televizija



_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Zlobni
Post  Tema posta: Re: NaDrEaLnA TeLeViZiJa  |  Poslato: 12 Dec 2012, 02:03
Korisnikov avatar
YANG

Pridružio se: 18 Sep 2012, 23:21
Postovi: 2128

OffLine
Carevi [tri.gif]


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: NaDrEaLnA TeLeViZiJa  |  Poslato: 12 Dec 2012, 12:20
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Dr Nele Karajlić: Strahovao sam od Haga!


U jednom momentu mi je bila frka. Koliko su ludi ovi iz Tribunala, mogli su me cimnuti kao podstrekivača, kao nekog ko je nadahnuo početak rata

Slika

Kad je počeo rat u Sarajevu, sećam se da su neke paravojne trupe ušle u stan mojih roditelja. Bili su potpuno ubeđeni da sam ja taj koji je bio inspiracija ovima što su započeli sukob
Ozbiljno neozbiljan.
Povratak „Nadrealista“ na TV ekrane dogodio se zahvaljujući velikom izazovu, ali i riziku, koji je prihvatio Dr Nele Karajlić. U intervjuu za Kurir on otkriva mnogo detalja novog serijala, ali bez zadrške se osvrće i na aktuelne društvenopolitičke teme.


- Lakše je Miškoviću pred istražnim sudijom nego meni pred Kurirom - našalio se na početku intervjua Dr Nele Karajlić i dodao:
- Uzbuđen sam svaki put kada govorim za vas, jer nikad ne znam s koje strane ćete me spotaći!

♦ Pa, valjda smo na istoj strani!
- To u principu jeste! Kurir ima tu neku dozu humora, premda je vama malo teže zato što to morate svaki dan, a ja se trudim da to radim jednom u 15 godina. Iako, u suštini, ako želiš da postigneš tu neku vrstu „autoriteta“, svaki dan moraš da pratiš događaje...

♦ Videli smo da ste ispratili mnogo važnih događaja. Šta nas još očekuje?
- Pa, osim toga kako je naš slavni Marko Kraljević završio u Tribunalu i kako mu je suđeno tamo, videćete i način na koji Vlada Srbije popunjava budžet. A to je igra samo na sigurno u kladionici.

♦ Da li je opasno šaliti se s tim?
- Pa, vi iz Kurira to znate najbolje! Pre nego što sam počeo da snimam, trebalo je prvo da dođem da vidim kako vi prolazite i da zajedno pišemo scenario.

♦ Kako je u odnosu na pre, da li je u današnje vreme lakše?
- Onda je bilo teško probiti tu prvu liniju cenzure, ali to je bilo samo te 1984, dok 1991. godine cenzure nije ni bilo. Naše emisije posle više niko nije zarezivao ni za suvu šljivu, zato što su imali pametnija posla. Pripremali su se za rat! Ko će razmišljati o „Nadrealistima“ kad se priprema rat?! Danas je to malo drugačije. Danas je ta demokratija, sloboda govora, điđimiđi... Patetika! S druge strane, i gomila raznih zakona i zakonskih članaka po kojima ne smeš ni levo, ni desno. Tako se u suštini sve svodi na isto. Onaj ko je na vrhu vlasti potrudiće se da ti začepi usta! Da li je demokratija ili komunizam - isto je!

♦ Da li su vas optuživali da ste poslužili kao paravan za rat jer ste mnogo toga predvideli u TLN?
- Neki su nas zaista napadali da smo mi to znali, što je suludo! Kad je počeo rat u Sarajevu, sećam se da su neke paravojne trupe ušle u stan mojih roditelja. Kad su našli te moje scenarije, bili su potpuno ubeđeni da sam ja taj koji je bio inspiracija ne znam kome, valjda onima koji su počeli sukob.

♦ Jeste li strahovali zbog toga?
- Mi smo te scenarije pisali mnogo pre nego što je rat počeo. Ipak, u jednom momentu mi je stvarno bila frka. Koliko su ludi ovi iz Haga, mogli su me cimnuti kao podstrekivača, kao nekog ko je nadahnuo početak rata.

♦ Šalu na stranu, jeste li vi, poput većine, iznenađeni ishodima suđenja u Tribunalu?
- Bio sam iznenađen onom prvom odlukom. Glupo je pričati aposteriori, ali smatram da je ključ u tome što niko u ovom narodu nije bio dovoljno pametan da tih 80-ih anticipira da će Zapad biti protiv nas. To je trebalo tada shvatiti. A ova odluka sada u Hagu samo je još jedan dokaz da nisu promenili mišljenje.

♦ Mislite li da su Srbi loše odigrali, kao u fudbalskoj utakmici?
- Veoma je lako igrati utakmicu u kojoj sudija navija za tebe - to je onda šega, svaki faul je tvoj - a vrlo teško igrati utakmicu kad je sudija očigledno protiv tebe i kada ti svakog sekunda sudi neku tehničku grešku. Mi smo gušeni 20 godina i retko koji narod može toliko dugo da izdrži taj pritisak, dok su Hrvati sve vreme bili pozitivno karakterisani, otkako im je Tuđman došao na vlast, Zapad nije povezao njegove pokrete s pokretima jednog ranijeg hrvatskog poglavnika.

♦ Kako gledate na ova srpsko-hrvatska prepucavanja u vezi s muzičkim gostovanjima - da li jedan Bora Čorba treba da ide u Zagreb i da li je Prljavom kazalištu mesto u Areni?
- To je pitanje kapitalizma. Onog momenta kada neki lokalni promoter oseti da ima punu dvoranu s Kazalištem, on će je imati. S tim što sam uveren da će svi hrvatski bendovi koji su već svirali po Srbiji obrnuti i treći krug dok mi krenemo kod njih. Tamo će biti teže Bori, ne znam da li je svirao...

♦ Nije još, ali planira ako ga Srbija pošalje...
- Teško da će! Znam samo jednu Canetovu genijalnu provalu - kad su ga prvi put zvali da Partibrejkersi sviraju u Zagrebu, rekao je: „A gde ćemo da spavamo - u Jasenovcu?!“ Čuo sam da je to njegova provala i moram priznati da je genijalna.

♦ Mislite li da je Beograd ipak najotvoreniji grad u regionu?
- Beograd je, kako god okrenemo, najliberalniji grad trenutno, a mogu slobodno reći i u Evropi. Ne može se ovako za*ebavati nigde na svetu. Možda može, ali ne na velikim televizijama.



Slika

Nadrealisti 1991.


Slika


Nadrealisti 2012.

Slika


Slika


Nikola Kojo kao amater iz Tuzle

♦ Čula sam za jednu anegdotu sa snimanja, kada ste Nikoli Koju rekli da glumi kao amater iz pozorišta u Tuzli. Kako je on na to reagovao?
- Ma, nije to anegdota! Mi se stalno zezamo na snimanju jer radimo otvoreno. I ja to često koristim, možda nisam čak ni njemu rekao, možda sam nekome drugom, jer često kažem to - nemoj da budemo kao amateri iz Tuzle!

Vesna se ne skida sa Skajpa

♦ Kako se ponaša prva liga srpske glumačke ekipe?
- MBA liga - ja se zezam da su to Kojo, Cvija, Vesna Trivalić, Goran Sultanović, dok su ovi ostali MCA liga, studentska... Mislim da je svako od njih, uključujući i mene, ušao bez zadrške u projekat. Kojo se zeza da nikad u životu ne dođe na neko snimanje kad on ne snima, a ovde je maltene svaki dan dolazio. Posle toga je visio i u montaži, kao da je montažer. Da ne govorim o tome da me svako od njih zove telefonom i „smara“. Ha, ha. Vesna, pošto živi u Dubaiju, svaki dan je na Skajpu i pita: „Kako je bilo, kako je bilo?“


Kurir


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: NaDrEaLnA TeLeViZiJa  |  Poslato: 12 Dec 2012, 16:32
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
URNEBESNO: Pogledajte prvu epizodu 'Nadrealne televizije'

Serija koja je nasledila legendarnu "Top listu nadrealista", sinoć je imala svoju premijeru na televiziji "Prva"

Slika



U ponedeljak uveče na televiziji “Prva”, gledaoci imali priliku da posmatraju dugoočekivanu epizodu serije “Nadrealna televizija”. Uz Dr. Neleta Karajlića, za smeh i dobru razonodu pobrinula se sjajna glumačka ekipa: Nikola Kojo, Zoran Cvijanović, Vesna Trivalić, Miloš Samolov, Goran Sultanović, kao i mnogi drugi.

“Nadrealna televizija”, smeštena u 21.vek je moderna, politički korektna i proevropska televizija, koja pokušava da pravovremeno i pravovaljano izveštava o događajima. U ovom novom komičnom ostvarenju, mešaju se fikcija i stvarnost, san i java, pa ćete gledati skečeve o Marku Kraljeviću, Školi za realan život na Dorćolu, Dodeli nagrade za najboljeg nezaposlenog, štrajku mrtvih i slične




Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: NaDrEaLnA TeLeViZiJa  |  Poslato: 13 Dec 2012, 11:46
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Nadrealisti gledani kao Sulejman


Koliko je publika željno iščekivala "Nadrealiste“, jasno je po gledanosti. Pilot-epizoda bila je rame uz rame s neprikosnovenom turskom serijom "Sulejman Veličanstveni". A javne ličnosti su prve komentare postavljale na društvene mreže.

Slika
Autor novih "Nadrealista" i fronten grupe Zabranjeno pušenje Nele Karajlić

Najburnije reakcije izazvala je scena u kojoj se sudi Marku Kraljeviću (igra ga Nikola Kojo) u Hagu zbog sedmostrukog ubistva Muse Kesedžije, s maestralnom rolom Vesne Trivalić u ulozi glavne haške tužiteljke.

- Ljudi iz umetničke branše rekli su mi da je najkarakterističnije to što se pokrenula priča o nekim stvarima o kojima se do sada ili ćutalo ili se govorilo drugačije. Ovo je prvi put da se o politici i važnim temama priča na zanimljiv i relaksirajući način, a jedan moj kolega je rekao: "Ovakve serije vraćaju dostojanstvo ljudima". Mislim da je to najdirljiviji kompliment koji sam do sada dobio - kaže Nele Karajlić, autor "Nadrealne televizije“.

On ne sumnja u uspeh projekta.

- Nadrealisti su zabavnog karaktera, bez trunke malicioznosti i zato moraju da uspeju. Raja će to gledati zato što će im biti lepo da gledaju. Ja najbolje poznajem istoriju "Nadrealista“ i znam koliko nam je vremena trebalo i koliko smo epizoda potrošili da bi se ljudi navikli na naš način izražavanja. Ovoga puta smo vrlo brzo preskočili tu prvu prepreku i duboko verujem da će "Nadrealna televizija" vremenom biti još smešnija i još bolja - smatra Nele.

Oni koji su očekivali stare šale, likove i priče ubrzo će shvatiti da toga nema u ovom serijalu.

Vesti


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker