Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 15:40


Autoru Poruka
Tesa
Post  Tema posta: Re: Sulejman Veličanstveni- Muhteşem Yüzyıl  |  Poslato: 30 Jan 2013, 19:55
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 18 Sep 2012, 18:55
Postovi: 4287

OffLine
Hatidže princeza ali stvarno!


Glumica je direktni potomak sultana Mehmeda Drugog, koji je imao 37 dece od raznih žena


Slika


Selma Ergeč, koja glumi princezu Hatidže u seriji Sulejman Veličanstveni, prava je princeza.
Naime, ona je upravo potomak familije 30. sultana, 109. kalife, sultana Mahmuda Drugog (1785-1839). Sultan Mahmud Drugi imao je ukupno 37 dece od raznih žena, a Selma je direktni potomak jednog od njih.

"I unutar moje familije smatraju me princezom", izjavljuje Selma, koja, pored turskih, ima i nemačke korene. Njena majka je Nemica, prenose turski mediji.


Kurir


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Sulejman Veličanstveni- Muhteşem Yüzyıl  |  Poslato: 31 Jan 2013, 09:57
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
SKANDAL: Sulejmanova žena počupala Hurem

Berguzar je zahtevala da prisustvuje snimanju ljubavnih scena, i kad joj je prekipelo, došlo je do incidenta


Slika

Zakonita supruga glumca Halit Ergenča, popularnog sultana Sulejmana, turska glumica Berguzar Korel prekinula je snimanje serije "Sulejman Veličanstveni", jer nije mogla da podnese strasne poljupce koje je njen muž razmjenjivao s Hurem, tačnije glumicom Merijem Uzerli.

Serija Šeherezada je polako pala u zaborav, a njeno mesto u srcima gledalaca zauzela je nova lepotica, crvenokosa Hurem, koju glumi Merijem Uzerli. Između Šeherezade u jednoj seriji i Hurem u drugoj seriji stoji jedan čovek. Glumac Halit Ergenč.

Sve bi bilo u redu da u stvarnom životu Halit Ergenč nije suprug Berguzar Korel. Berguzar nije mogla da istrpi Merijem na snimanju ljubavnih scena u kojima Sulejman i Hurem međusobno razmenjuju poljupce i milovanja.

Berguzar je zahtevala da prisustvuje snimanju takvih scena, i kad joj je prekipelo, došlo je do incidenta. Ljubomorna Berguzar napala je Merijm Uzerli i snimanje je moralo da se prekine.

„Upala je na snimanje i povukla Merijem za rame, uhvativši je pritom i za kosu. Počela je da psuje i da je čupa, Uzerli je vrištala, a Halit je počeo da urla na svoju ženu, pokušavajući da ih razdvoji. Po svemu sudeći, on više ne želi da toleriše ispade ljubomorne supruge. U studiju je nastao haos, snimanje je prekinuto, a samo zbog Halita, reditelj nije naglavačke izbacio Berguzar“, napisao je turski list Haberler.

To je bilo po treći put da Berguzar prekida snimanje. Merijem je, u stilu Hurem, kolegi Halitu preporučila da sledeći put pre snimanja kod kuće veže ženu, aludirajući na to da je poprilično ljubomorna.

Paralelno sa snimanjem epizoda Sulejmana Veličanstvenog, turski mediji su počeli da pišu i o problemima u njihovom naizgled skladnom braku, jer je Berguzar, navodno, bila ljubomorna na ljubavne scene koje je njen suprug snimao s kolegicom Merijem Uzerli. Merijem je pozvala Berguzar na razgovor uz čaj, ali joj ona još nije odgovorila.

Kurir

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Sulejman Veličanstveni- Muhteşem Yüzyıl  |  Poslato: 01 Feb 2013, 16:07
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Ibrahim paša platio 15.000 evra da bude oslobođen vojske!

Turski glumac, poput mnogih tamošnjih zvezda, iskoristio je mogućnost da izbegne služenje vojnog roka



Slika

Turski glumac Okan Jalabik, koji tumači lik Ibrahim paše u seriji “Sulejman Veličanstveni”, iskoristio je mogućnost oslobađanja odlaska u vojsku muškarcima starijim od 30 godina, ali pod uslovom da državi uplati 15.000 evra.

Inače, ovu mogućnost iskoristile su brojne turske estradne zvezde, ali su paparaci najviše pažnje posvetili upravo Jalabiku kojeg su okružili dok je donosio potvrdu o uplati u zgradu turske vlade.

(Telegraf.rs/Lifecontent)

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Sulejman Veličanstveni- Muhteşem Yüzyıl  |  Poslato: 03 Feb 2013, 15:13
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine

Skupi kilogrami
Hurem zbog debljine kažnjena s 20.000 evra


Merjem Uzerli mora da plati jer se ugojila, zbog čega je odložen rad na novoj sezoni „Sulejmana Veličanstvenog“

Slika

Kad Merjem ponovo bude ovako izgledala, nastaviće se snimanje serije

Skupo plaća uživanje u hrani.
Merjem Uzerli ostala je bez dela honorara od serije „Sulejman Veličanstveni“ jer se ugojila. Ona je morala da plati penale od 20.000 evra. Glumica koja se proslavila ulogom sultanije Hurem tokom zime je nabacila više od deset kilograma, što joj je ugovorom bilo strogo zabranjeno. Jer, Sulejmanova druga žena uvek je bila vitka. Zbog njene debljine snimanje nove sezone ove popularne serije moralo je da bude odloženo. Ekipa će se okupiti onda kada Merjem oslabi. Kostimi su se šili po njenim starim merama, a ona sada nije mogla da uđe ni u jedan, zbog čega su kostimografi imali veliki problem. Ponovno šivenje bi mnogo koštalo, te je produkcija bila prinuđena da celoj ekipi da iznenadni odmor. Osim što plaća penale što je nabacila kilograme, Hurem plaća i kašnjenje početka snimanja.

Glumica se s ostatkom ekipe nedavno pojavila u jednoj emisiji i gledaoci su imali priliku da vide kako se zaoblila.


Hurem s deset kilograma viška Hurem s deset kilograma viška


Kurir

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Sulejman Veličanstveni- Muhteşem Yüzyıl  |  Poslato: 03 Feb 2013, 16:30
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Sulejman i Depardje glume u uzbekistanskom filmu!

Glumac Halit Ergenč i njegov francuski kolega Žerar Depardje biće glavni junaci u istorijskoj drami, za koju je scenario napisala ćerka uzbekistanskog diktatora



Slika

Popularni glumci Halit Ergenč i Žerar Depardje tumačiće glavne uloge u istorijskoj drami, koja prati put svile iz Azije u Evropu. Scenario za ovaj film napisala je ćerka uzbekistanskog diktatora Gulnara Karimova (40).

Ona kaže da je zbog Depardjea stvorila lik velikog vizantijskog vođe, a Ergenču je dala ulogu zato što su bliski prijatelji.

- Halit ceni moj rad. Nije propustio nijedanu nedelju umetnosti, koje se godinama organizuju u Taškentu. Morala sam da mu se odužim – rekla je Karimova.

Osim što ga je ranije izabrala za zaštitno lice parfema “Victorious”, Gulnara je popularnom “Sulejmanu” ponudila ulogu u prvom filmu koji će režirati. Halit je dogovorio detalje snimanja, ali se zbog obaveza u Turskoj još nije susreo s francuskim kolegom Žerarom.

Depardje, koji je nedavno dobio ruski pasoš kako bi izbegao plaćanje visokih poreza u domovini, oduševljen je time što će raditi u Uzbekistanu. On je čak pristao da snimi i duet sa Gulnarom Karimovom, koja peva pod umetničkim imenom Guguša.

- Nisam neki talent, pa sam recitiovao njene stihove – rekao je Depardje, koji je počastvovan time što je Gulnara zbog njega menjala scenario.

- Trebalo je da glumi evropskog monaha iz 6. veka, ali je postao vizantijski vladar. Volim njegove filmove i mislila sam da bi takvoj legendi bolje pristajala veća uloga – istakla je Karimova.

(Telegrag.rs / 24sata.hr / Foto: Sulejman Veličanstveni / AP)

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Sulejman Veličanstveni- Muhteşem Yüzyıl  |  Poslato: 07 Feb 2013, 12:05
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
SULJO REP: Parodija na Sulejmana hit na Jutjubu

Na temu pesme "Informer", čuvenog Snoua duhoviti hrvatski muzičari snimili su parodiju koja je već postala hit na Jutjubu


Slika

Misli da je kul!
Hrvatski muzičari kojima su dojadili Suljo i ekipa snimili su parodiju po uzoru na čuvenu pesmu Informer, repera Sonua! Zumbul im je bolji, Mahidevran zagorčava Sulji život svaki dan, neko bi rekao da će sve u svem Suljo odabrati Hurem... Tako glase ključni stihovi pesme.

Parodija na Sulejmana Veličanstvenog brzo je postala hit na Jutjubu. Ukoliko vas zanima repovanje učite tekst uz Kurir.


TEKST PESME

Sulejman, pa šta si on misli, da je jako kul...
meni je bolji Zumbul
aga koji hoda k'o da lebdi,
nitko rek'o ne bi' sve u svem'
da će sulejmana odabrat' Hurem...

Prvog sina rodila mu je mahidevran...
ona zagorčava sulji život svaki dan...
al' ak ništa drugo, Sulejmančić ima barem
oko sebe jedan dosta pozamašan harem...
a Ibrahim paša, taj je majstor stvarno pravi car...
sukiju maže sestru maštajuc' o kalfi nigar...

Sulejman, pa šta si on misli, da je jako cool...
meni je bolji Zumbul
aga koji hoda k'o da lebdi,
nitko rek'o ne bi' sve u svem'
da će sulejmana odabrat' Hurem...

Pratitelji Sulejmana postali su sekta...
svi gledaju sapunicu s povijesnog aspekta... šatro...
ne daj bože propustiti niti jedan dan...
što ako se potuku Hurem i Mahidevran...
ak zakasniš, nađi nekoga da ti s telke snima...
nemreš ne vidjeti što će obuć' curkica sa krima...
njeno ime znači „ona što uveseljava"...
hm... ak' će snimati kod nas, Hurem će morat' biti ava...

Sulejman, pa šta si on misli, da je jako cool...
meni je bolji Zumbul
aga koji hoda k'o da lebdi,
nitko rek'o ne bi' sve u svem'
da će Sulejmana odabrat' Hurem...

Kurir

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Sulejman Veličanstveni- Muhteşem Yüzyıl  |  Poslato: 07 Feb 2013, 23:01
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
RASKOŠ BEZ SEKSA: Turske serije recept za uspeh


Tajna uspeha turskih serija je u kvalitetnoj produkciji i prilagođenosti ukusu publike koja voli melodrame i sage o junacima i događajima iz vremena Osmanskog carstva

Slika

ISTANBUL - Turske serije obaraju sve rekorde gledanosti na Bliskom istoku, Balkanu i u centralnoj Aziji, gde su popularnije i od američkih sapunica i latinoameričkih telenovela, piše Frans pres.

Producent Fatih Aksoj smatra da tajna uspeha turskih serija leži u kvalitetnoj produkciji i prilagođenosti ukusu publike koja voli melodrame i sage o junacima i događajima iz vremena Osmanskog carstva.

"Naše serije su dobro napravljene i odgovaraju našem senzibilitetu", objašnjava Aksoj, koji je na čelu producentske kuće Medijapim. Američke serije, kako kaže, prikazuju samo akciju, dok u turskim serijama ima i akcije, ali je akcenat i na životu junaka. Tursci scenaristi zato pišu lokalne verzije popularnih američkih serija, kao što su "Uvod u anatomiju" ili "Očajne domaćice".

Produkcija, u skladu s normama Audiovizuelnog saveta, iz serije izbacuje sve što može "loše da utiče na moralno rasuđivanje mladih". Tako se u turskim serijama, na primer, ne prikazuju eksplicitne ljubavne scene.

Turska je 2011. prodala više od 10.500 sati serijskog programa koji je gledalo oko 150 miliona ljudi u 76 zemalja. Prihod od serija bio je 68 miliona dolara. Iako junaci turskih serija nisu popularni u Parizu ili Njujorku, Turska je na drugom mestu po ukupnoj produkciji TV serija, odmah iza SAD.

Kurir

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Sulejman Veličanstveni- Muhteşem Yüzyıl  |  Poslato: 07 Feb 2013, 23:02
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
Diktira modu
HIT CRVENOKOSE: Sve hoće da budu Hurem!


Sve više žena želi da izgleda kao žena sultana Sulejmana i da imaju vatrenu boju njene kose



Slika

Pomama za serijom "Sulejman Veličanstveni" koja je zavladala Balkanom počela je i da diktira modu.
Naime, sve više žena želi da izgleda kao Hurem, žena sultana Sulejmana, i da imaju vatrenu boju njene kose. Bez obzira na godine sve više njih se odlučuju da ofarbaju kosu u bakranocrvenu.

Zahvaljujući Hurem ova boja, koja inače lepo stoji uz sve vrste tena i odgovara za sva godišnja doba, ponovo se vlaća u modu.

Poistovećivanje s likovima iz serije je uvek postojalo pa su nekada žene nosile frizure kao Kristil i Aleksis iz Dinastije, pa kao likovi iz latinoameričkih serija, a sada je tu Hurem koja diktira trend.

Mnoge žene čak i naručuju nakit i ukrase iz Turske da bi ličile na svoju omiljenu glumicu.

Lik Sulejmanove žene Hurem tumači Merjem Uzerli koja lep izgled može da zahvali svom nemačko-turskom poreklu.

Kurir

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
MeGi
Post  Tema posta: Re: Sulejman Veličanstveni- Muhteşem Yüzyıl  |  Poslato: 10 Feb 2013, 16:03
Korisnikov avatar
Born to die

Pridružio se: 22 Maj 2012, 18:51
Postovi: 40996

OffLine
PUKLA TIKVA: Sultanija Hurem ponovo samuje!

Merjem Uzerli i Čan Ateš raskinuli veridbu zbog tajanstvene plavuše s kojom je on ručao, a ona ih uhvatila zajedno

Slika

Merjem i čan dok su bili u ljubavi
Ljubavni krah!
Sultanija Hurem, tačnije, glumica Merjem Uzerli, i njen dojučerašnji verenik Čan Ateš raskinuli su zaruke i stavili tačku na ljubavnu vezu, potvrdio je Ateš jednom turskom dnevnom listu u četvrtak.

Naime, kako se moglo čuti sredinom sedmice, golupčići su raskinuli nakon što je Merjem, na nagovor prijateljice, otišla do restorana u kojem je njen sada već bivši verenik ručao s nepoznatom plavušom. Istog dana glumica je napustila zajednički stan i preselila se kod drugarice, a vest o raskidu Istanbulom se pronela brzinom svetlosti.

Kako se i očekivalo, Merjem nije želela da potvrdi priču o raskidu, a činjenicu da se preselila kod prijateljice pokušala je da opravda dolaskom prijatelja iz Nemačke s kojima navodno želi da provede nekoliko dana. Ipak, Ateš je otišao korak dalje, pa je informaciju o raskidu potvrdio, uz opasku da je sve u životu moguće, pa i to da se ljudi razilaze. Na pitanje da li je moguće da se pomiri s Merjem, Čan nije želeo da odgovori.

Da li će i u čijem naručju zanosna Hurem potražiti utehu, ostaje da se vidi. Možda u tom misterioznom Nemcu? Ateš će se već snaći kod plavuše.

(D. K.)
Slika

Mejrem tvrdi da se odselila kod prijateljice jer joj dolazi drug iz Nemačke, dok je Ateš potvrdio raskid

Kurir

_________________
Od svih super moci mene zapadne da sam dete debil!


Vrh
Okano
Post  Tema posta: Re: Sulejman Veličanstveni- Muhteşem Yüzyıl  |  Poslato: 22 Feb 2013, 02:52
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Dec 2012, 22:57
Postovi: 3122

OffLine
PREPOLOVILA SE: Hurem vidno smršala!

Glumica koja tumači ulogu sultanije Hurem u seriji "Sulejman Veličanstveni" smršala je, pošto su joj producenti zapretili novčanom kaznom

Slika

Poznata turska glumica Merjem Uzerli drastično je smršala zbog uloge sultanije Hurem u seriji “Sulejman Veličanstveni”.

Naime, crvenokosa glumica se tokom novogodišnjih praznika ugojila 20 kilograma i producenti su joj naredili da smrša, ukoliko i dalje želi glavnu žensku ulogu. Poznatu glumicu je plaćanje penala za skupljene kilograme nateralo na drastične mere. Promene u novim epizodama u kojima je Merjem pretvorena u sredovečnu gospođu više su nego očite.

(Anastasija Čanović / Izvor: Kip.ba)


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker