Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 16 Jun 2024, 07:14


Autoru Poruka
Estrella
Post  Tema posta: Re: Bali beg ( Burak Özçivit )- moj omiljeni TV junak  |  Poslato: 05 Avg 2012, 16:44
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Bali beg - Burak Ozcivit [heart_mini.gif]


Slika

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Bali beg ( Burak Özçivit )- moj omiljeni TV junak  |  Poslato: 05 Avg 2012, 16:51
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Bali beg - Burak Ozcivit [heart_mini.gif]


Slika

_________________
Slika


Vrh
Lila
Post  Tema posta: Re: Bali beg ( Burak Özçivit )- moj omiljeni TV junak  |  Poslato: 15 Avg 2012, 08:30
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
Gledajuci ovu seriju i citajuci knjigu o Sulejmanu Velicanstvenom ova skontala sam da dva lika nemaju neke slicnosti.
Bali Beg u seriji je nas omiljeni lik, strog, pravedan i nadasve lep ali onaj nekadasnji stvarni Bali beg po opisu pocivseg profesora Radovana Samardzica u njegovim knjigama Put u istoriju i Sulejman i Rokselana , Bali beg je bio ni malo lep, nadmen, kabadahija,gazija,sve zivo sto mu je doslo pod sablju a da mu nije po volji posekao je.Istakao se posebno u osvajanju Beograda i haranju po Sremu.
Ali, da nije tako serija ne bi bila toliko gledana .

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Bali beg ( Burak Özçivit )- moj omiljeni TV junak  |  Poslato: 15 Avg 2012, 11:38
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Hvala Lila za info! [ccc3.gif]

Kakav je bio Sulejman sam procitala, ali ovo za Bali bega nisam znala

_________________
Slika


Vrh
Lila
Post  Tema posta: Re: Bali beg ( Burak Özçivit )- moj omiljeni TV junak  |  Poslato: 15 Avg 2012, 12:38
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
Ako ti nije tesko procitaj knjigu pa ce ti neke stvari biti mnogo jasnije.
Ja krenula na odmor a ni jednu knjigu ne ponesoh tako da sam ove dve knjige kupila na aerodromu po veoma povoljnoj ceni 30% popust i bas sam se onako "zabavila".
Svi smo mi u skoli znali ko je Sulejman Velicanstveni i da je dosao i do Beca ali serija je serija sto je i normalno mnogo (ulepsano i ukraseno).
Cak je i sam glavni glumac mnogo lepsi nego sto je bio sultan u stvarnosti.
Eto uspeo je da osvoji toliko ali u sustini je nesrecno zavrsio mada je njegov otac Selim sve uradio da kada Sulejman dodje na vlast nema niko da mu smeta jer je sve Sulejmanove , striceve, rodjake sve poubijao i podavio tako da nije bilo "konkurencije".
I tako Sulji dohakase Rokselana Ruskinja hriscanka, i Ibrahim pasa Grk.
I danas blizu Carigrada ima selo Belgrad gde zive nekadasnji Beogradjani , nove generacije koji su oterani kao roblje u Tursku kada je Sulejman osvojio 1521 godine Beograd.
I da dalje ne davim procitala sam da se cak smatra da Sulejmana nije rodila ona tatarska princeza ( kcerka tatarskog hana) nego neka zena iz okoline Zvornika.Suljo nas zemljak ha ha.

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Bali beg ( Burak Özçivit )- moj omiljeni TV junak  |  Poslato: 15 Avg 2012, 19:35
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Lila kakvo davljenje, bas si me sad zaintrigirala sa pricom! Moracu da potrazim obe knjige.

Hvala!

_________________
Slika


Vrh
Lila
Post  Tema posta: Re: Bali beg ( Burak Özçivit )- moj omiljeni TV junak  |  Poslato: 15 Avg 2012, 21:37
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 11 Jun 2012, 19:19
Postovi: 3470

OffLine
Estrella je napisao:
Lila kakvo davljenje, bas si me sad zaintrigirala sa pricom! Moracu da potrazim obe knjige.

Hvala!


Ma znas Est.imam jednu manu i uvek sam tako radila ,kada bih odgledala neki film a da je film snimljen na osnovu neke price ili romana ja obavezno ako nisam taj roman citala potrazim knjigu i procitam i onda pravim paralelu.Eto jednostavno to volim.
Inace ja sam ti generacija koja je jako mnogo citala, isli smo u biblioteke i pored one redovne lektire preko leta "gutali" smo knjige.
Nazalost danas je to redje pa i moja deca nisu se satirale mnogo da citaju nego sam i jednoj i drugoj pisala lektire mada su to sada udate zene.
I da ne skrenem sa teme Bali beg u seriji je bas lik i onak kostim pase uz njega sto jes` jes`.Bas lep mlad covek.

_________________
Nisu vazne godine u tvom zivotu,
nego je vazan zivot u tvojim godinama
Momo Kapor


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Bali beg ( Burak Özçivit )- moj omiljeni TV junak  |  Poslato: 30 Avg 2012, 16:56
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Da nastavimo sa slikama :) Bali beg - Burak Ozcivit [heart_mini.gif]


Slika

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Bali beg ( Burak Özçivit ) - moj omiljeni TV junak  |  Poslato: 30 Avg 2012, 17:00
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Bali beg - Burak Ozcivit [treptrep.gif]


Slika

_________________
Slika


Vrh
Estrella
Post  Tema posta: Re: Bali beg ( Burak Özçivit ) - moj omiljeni TV junak  |  Poslato: 30 Avg 2012, 17:01
Korisnikov avatar
Vitezova zvezda

Pridružio se: 17 Jun 2012, 20:13
Postovi: 5399

OffLine
Bali beg - Burak Ozcivit [treptrep.gif]


Slika

_________________
Slika


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker