Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 19 Mar 2024, 05:46


Autoru Poruka
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Sta je romantika?  |  Poslato: 13 Sep 2013, 09:06
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Romantika je... hm [cesh.gif] romantika je kada pripitomis sopstveni ego... i onda tako dva pripitomljena ega zevaju [kasljuc.gif]


Joooooooooooooooooj a sto je romanticno kada neko na utakmici razapne transparent na kome pise poruka licne prirode samo za tebe sa ogroooooooooooomnim slovima, pa jos to uslikaju, pa od toga naprave veeeeeeeeeeeeeeeliku reklamu sa sve igracima i nekoliko meseci drze okaceno negde u centru grada [kikice.gif]

_________________
Slika


Vrh
Andjeo sa greskom
Post  Tema posta: Re: Sta je romantika?  |  Poslato: 01 Nov 2013, 20:42
Korisnikov avatar
ASG

Pridružio se: 06 Dec 2012, 20:55
Postovi: 11718

OffLine
To je "ono"sto ti je imponuje kad si zaljubljen...a kad vidis kod drugih dobije naziv patetika :D


Vrh
lOOla
Post  Tema posta: Re: Sta je romantika?  |  Poslato: 26 Nov 2013, 17:05
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
Šta je to romantika?


Kako počinju svi odnosi? Iz malog korena ljudske duše u kojoj je zapisano da voli. Pošto je čovek društveno biće, neminovna mu je interakcija sa drugim ljudima. Od svih vrsta ljubavi i naklonosti koji su oko nas, mi sada pričamo o romantičnoj ljubavi. Onoj ljubavi koja je spremna da sruši sve prepreke i kulise kako bi bila ostvarena. Žene su same po sebi nežna, emocijama sklona bića. A muškarci? Oni su još više spremni da vole, samo na malo drugačiji način. Šta je romatika za njih, a šta za nas, žene? Ono što sledi će vam ukazati da možda neka vaša predrasuda o romantici nije istinita.


Poznavala sam jednog malog, smeđeg dečaka od šest godina. Bio je moja prva ljubav iz vrtića. Bio je jedan od onih nestašnih dečaka koji su samo zadavali nevolje vaspitačicama i roditeljima. Ali, čim je ugledao moje oči jednog septembarskog dana, postao je još gori. Prema meni posebno. Čupao me je za pletenice, otimao mi igračke, a ja nisam znala šta da radim. Često sam plakala i dozivala mamu. Tada mi ništa nije bilo jasno. Sve dok jednog dana dečakova mama nije došla u vrtić sa jednom crvenom ružom za Osmi mart i rekla mi:

“Uroš bi voleo da ti ovo dobiješ.”

Tako su počela manje-više svačija iskustva. Grubi dečaci koji ne znaju kako da pokažu naklonost i zbunjene devojčice koje ne znaju čime su zaslužile takvu vrstu ophođenja nalaze se na početku svojih međusobnih odnosa. Muškarci još u ranim godinama pokušavaju da sakriju emocije prvenstveno jer misle da će ih to učiniti slabima, ne shvataju da je upravo suprotno. Oni su zveri, zaštitnici, kako, pobogu, da kažu neku lepu reč devojci? Počupaće je za kosu, možda čak i udariti jer je to njihov način.


Slika


A, onda, odjednom odrastu. Još uvek je na njima isti detinji izraz lica, pomalo nezreo. Ipak, počinju da shvataju veze. Prva, druga, treća… Pomalo traljavo, ali vreme ih uči kako se postupa prema ženama. Naravno, sve zavisi od pojedinca, muškarci se međusobno razlikuju. Ali i žene se razlikuju i baš zato su te razlike između pripadnika jačijeg pola i važne. Uvek će za nekoga postojati neko ko mu odgovara, njegova druga polovina.

Upravo zbog svega toga je romantika relativna stvar. Svako ima svoj način da pokaže ljubav, naklonost i poštovanje. Mnogo puta uradimo nešto mahinalno, nagonski, a za drugu osobu to predstavlja ogroman znak pažnje. Romantika nema definiciju, ona je u svima nama. Za nekoga ona znači lepu večeru uz sveće, ruže za bitne datume, prosidbu iz snova… Ipak, za većinu znači znak pažnje; da se vaš muškarac seti vašeg rođendana, nekih datuma, da se seti vas u trenucima koji su vama važni. A ja mislim da je svaki muškarac koji voli, bar ponekad romantičan. Sasvim je normalno da vam, kada vam je do nekoga stalo, on bude bitniji od vas samih. Uradićete sve samo da se ta osoba oseća dobro pored vas, da se oseća važnom. Romantika je, dakle, upravo ta slatka, poljupcima protkana ljubav.


preuzeto sa wannabemagazine


Vrh
SHE
Post  Tema posta: Re: Sta je romantika?  |  Poslato: 14 Feb 2017, 00:27
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 07 Dec 2012, 00:12
Postovi: 26756

OffLine
ne znam dal je to romantika ili ne
al mi je romanticno kad gledam dvoje,a oni smotani,tacno se vidi da su zaljubljeni,pa ne znaju,de bi,sta bi,kako bi,pre [zenskismeh.gif]


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker