Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 16:32


Autoru Poruka
SJAJNA
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 03 Jun 2012, 17:50
Korisnikov avatar
Angel with two faces
Angel with two faces

Pridružio se: 19 Maj 2012, 09:52
Postovi: 6608

OffLine
Junetina sa pavlakom

Proprziti junece snicle predhodno posoljene i uvaljane u brasno.
Posebno proprziti sunku secenu na tanje snite sa kiselim krastavcima isto tako secenim.
U pleh poredjati snicle,preko svake staviti po malo ,,fila,, od salame i krastavcica,
pa preko premazati pavlakom.
Peci na 250 stepeni dok ne bude peceno po vasem ukusu manje ili vise.
Jako zgodno za nedeljni rucak.
Prilog smislite sami :D


Vrh
Taca
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 03 Jun 2012, 19:22
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2012, 00:04
Postovi: 55

OffLine
...PORTUGALSKO PILE...


Podmazati vatrostalnu ciniju (tepsiju). Ispeci, onoliko tost hleba koliko je potrebno da pokrijete dno tepsije. Preko toga poredjati listove sendvic sira da pokrije tost.

Na sitne kockice iseci pa proprziti pilece belo meso i sunku u odnosu pola-pola. Dodati zacine, so, biber moze i malo persunovog lista.
Proprzenu smesu izruciti preko tosta i sira, pa ponoviti postupak. Red tosta, red sira.

Zaliti sa dosta jaja i mlekom da citava masa u tepsiji "ogrezne". Peci na 200 stepeni od prilike oko 20-ak minuta.

Nemam prave mere za ovaj recept. Ja upotrebljavam tepsiju, kojoj da bi pokrilo dno upotrebim 6 kriski tostova (plus jedan tost koji po potrebi iskrojim da zatisnem eventualne supljine po coskovima tepsije) i na tu velicinu tepsije za preliv koristim 4-5 jaja ela masa bude zatopljena.

Meni a i mojim ukucanima je ovo jelo neuporedivo ukusnije kad je prohladjeno. Jednom sam posluzila vruce (toplo) iz rerne i mislila sam da ga vise nikad necu praviti. Kako je vecina obroka ostala nepojedena, tako se i ohladila...U vreme vecere sam slucajno probala ostatak od rucka i nasla da je bilo mnogo ukusnije nego kad smo ga jeli toplog. Za veceru smo smazali sve sto je ostalo!.... :D


Vrh
Tome Paranet
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 27 Avg 2012, 17:27

Pridružio se: 27 Avg 2012, 17:23
Postovi: 1

OffLine
Našao sam neke recepte italijanske kuhinje na Catering Beograd, šta bi mi vi preporučili da probam, ako imate iskustva sa italijanskom kuhinjom?


Vrh
Komsinica
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 29 Avg 2012, 12:21
Korisnikov avatar
Forumski novinar
Forumski novinar

Pridružio se: 15 Maj 2012, 10:01
Postovi: 7882
Lokacija: Marakana, Sever

OffLine
Sto se njihove kuhinje tice, tu su nezaobilazne lazanje. Ukoliko pravis sam, razne kombinacije mozes da smislis, ne mozes da pogresis i bice savrseno ukusno. Bitne su ti kore, ukoliko ne mozes/ ne umes sam da ih napravis, onda je moja topla preporuka kupovina kod zena koje prodaju rezance za supu (kucice na pijacama), savrsene su. Naravno, nemoj zaboraviti ni besamel sos, strogo se drzi mera prilikom pravljenja i nece biti problema. Kao sto rekoh, sos pravis po svom ukusu, stavljas sta god zelis. Sto se kackavalja tice, predlazem trapist za tu svrhu, osim ukoliko ti nije problem da skocis do Madjarske i nabavis njihov dimljeni Karavan [dance2.gif]
Piroske se jednostavno prave... Uff i spagete milaneze mljac [jeeeea.gif] I dosta ti je za pocetak [kasljuc.gif]

_________________
Slika


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 18 Sep 2012, 00:35
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Carske šnicle iz domaće kuhinje

Slika

Jelo koje je idealno za nedeljni ručak. U kombinaciji sa mladim krompirićima je izvrsno!



Za ovo jelo vam je potrebno:

8 junećih šnicli
4 glavice crnog luka
200-300gr lepe mesnate suve slanine
2 dl ulja
3dl belog vina
1dl vode
so,biber,vegeta,lovor

Šnicle izlupati i u njih utrljati vegetu. Ostaviti da odstoji.

Za to vreme izdinstati luk a slaninu sitno iseckajte. U vatrostalnu činiju poređajte šnicle,

preko njih istersite luk i poredjajte slaninu. Začinite biberom i lovorovim listom.

Nalijte ulje,vino i vodu. Stavite da se peče.

Najverovatnije da vam svih 8 šnicli nece stati u jedan red pa vi napravite dva,nećete pogrešiti.

Ili ako vam je puno smanjite meru.


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 03 Okt 2012, 01:23
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Lako za pripremu,brzo a ukusno i zdravo!
Slika



Sastojci:

600gr fileta oslića
2 veće šargarepe
500gr prokelja
začini
jaje,prezla,brašno
3dl mleka
1 kašikica mirodjije
malo margarina ili maslaca
1dl neutralne pavlake

Priprema:

Filete oslica posoliti,po potrebi preseći pa uvaljati u brašno,jaje i prezlu pa ispeći.

Prokelj očistiti a šargarepu iseći na kocke pa staviti sa vegetom da se kuva.

Otopiti margarin pa dodati brašno (otprilike 3 kašike),naliti mleko,da sve bude malo redje,pa dodati pavlaku i na kraju mirodjiju.

Skuvano povrće stavite u sos pa sa time prelijte filete ispohovane filete oslića.


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 23 Okt 2012, 13:42
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Nisam gde da turim,pa haj ovde.

Pizza,capriccosa madjarica,margarita – sa postupkom pravljenja

Capriccosa

Madjarica

Margarita


Sastojci:

1/2 kvasca
šolja vode
šećer i so po kašikica
brašna toliko da se dobije glatko testo
0,5dl ulja
Priprema:

Usuti u sud oko 0,5kg brašna,napraviti u njemu rupicu pa u nju staviti izmrvljen kavasa i šećer,zatvoriti je brašnom pa dodati so. Veoma je bitno da odmah u kontakt ne dodju so i kvasac. Naliri šsolju vode i izmesiti testo. Dodajte brašna koliko je ptrebno da se dobije glatko testo. Kad završite uspite ulje i prebacite testo jos koji put. Ostavite da odstoji 15ak minuta. Kad je testo odstojalo izvadite ga iz posude na dasku za mešenje posutu brašnom prebacite jos koji put i podelite na onoliko delova koliko pizza želite da dobijete (manje ‘-vise,više -manje). Delove lepo zaokružite pa pokrijte krpom da odstoje dok vi spremite sa čime ćete filovati. To je vas izbor. Evo kako ja..

Napravim smesu od paradajz pirea vegete,šećera,soli,origana i malo vode za premazivanje testa. Sad sam kupila neku smesu u koju se sipa voda i dobije se original italijanski premaz,cak sa nekim komadicima unutra nečega,pojma nemam čega al je sjajno. Usitnim šunku ili tražim da mi tanko iseku u prodavnici. Izrendam sit,meni je najbolji mocarela ili kačkavalj,lepo se onako rastežu kad se ispeku i šampinjone izrendam na rende za kupus. Original capriccosa je šunka,sir i šampinjoni a vi pravite kako volite. Mi smo ljubitelji tzv. „madjarice“,sa kulenom.

Posto ste to sve uradili taman je vreme da se vratimo testu.
Uzmete jednu jufkicu,pobražnavite ispod pa je razvucete u krug na debljinu ni 0,5cm,bas tanko.
Rernu uključite na maximum,moja je na 300 stepeni.
E sad,ja imam jedan pleh,kao tepsija al bez ivica koji je idealan za ovakvo pripremanje. A zašto? Jer prava pizza se peče na dnu rerne,bez tepsije pa zbog spuštanja testa pleh ili dervo,ne smeju da imaju ivice.
Najbolje bi bilo ovako nešto al posto ja to nemam,ja koristim moj pleh i učinak je isti,samo pazite ruke.

Slika

Pleh ili sta već imate dobro pobrašnavite da vam se ne bi testo zalepilo za njega pa onda nećete moći da ga spustite ravnomerno u rernu. Nanestite razvuceno testo,malo popravite rukama,sve radite brzo zbog lepljenja. Nanesite na pizzu sta ste odabrali.
Spustajte ovako: gurnite prednji deo pleha duboko do kraja rerne pa odaljite 1cm,tu spustite na dno taj deo pleha i cimajte ga levo desnoi polako vucite prema sebi. Ne boj te se! Možda prvi put nece imati pravi oblik al vec sledeci put hoce,to dok osetite kako bi trebalo ravnomerno da se spusta testo. Kliziće sa pleha ili daske jer je ispod brašno. A da bi bili sigurniji da se nije negde zalepilo uzmite lopaticu za kolače ili neki dug,ravan nož pa ga zavucite ispod testa i vrtite lagano okolo. Tad je sigurno da nema lepljenja. Pizzu na plehu od rerne pecite 10ak min,posle 5 pogledajte,zavisi kakva je kome rerna,pa okrenite prednji deo pozadi i pogledajte ispod. Lako ćete moći da pogledate ispod jer će se za vreme pečenja stvoriti fina korica i testo će se stvrdnuti. Znate kad je gotova.
Uživajte!

Margarita
Za nadev:3-4 sveža i baš,baš zrela paradajza,mozarela sir za pizzu,oko 200gr po jedno,jmaslinovo ulje,so,bosiljak.
Od sastojaka za testo umesiti glatko testo i ostaviti ga u frižider da odstoji 2h,možete i duže,a ako nemate toliko vremena ostavite bar 15ak minuta dok pripremite nadev.
Od testa odvojite jednu jufkicu,otprilike kad je razvučete da prečnik bude 30cm.
Paradajz poparite vrelom vodom oa ga ogulite i isecite na kockice. Uspite malo maslinovog ulja u šerpu,dodajte paradajz i so pa prodinstajte paradajz. Gotovo je kad se malo zgusne. Kao sos.
Tim nadevom nafilujte razvučeno testo pa na njega stavite sir i onda stavite da se peče na najvećoj temepraturi koju možete da namestite na svom šoretu i stavite je skroz dole.
kad je gotova pospite je sa bosiljkom,količina po želji.

Madjarica
Za nadev:
1.kecap ili paradajz napravljen za prelivanje pizze (paradajz pire kome smo dodali origano,vegetu,so i secer)
2.sunkarica ili praska sunka,nema mera nego toliko da pokrije testo
3.kulen,isecen na tanke kolutove,takodje nema meru,vas izbor,on je jak,nemojte da preterate pa da se oseti samo ukus kulena
4.sir mozzarela ili neki koji se dobro topi i rasteze
5.sampinjoni iseceni na listice ili ih direktno rendajte na rende za kupus
6.origano za posipanje


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 15 Dec 2012, 14:50
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Rolat od ćurećeg mlevenog mesa

SASTOJCI
300 gr mleveno ćureće meso
sredina od starog hleba to sad otprilike,onako malo manje od pola hleba pa izvadite sredinu
1 kom crni luk
1 čen beli luk
vegeta,so i biber
1 kom jaje
100 gr šunka,barena plećka,nesto tako
100 gr feta sir
100 gr kisela pavlaka
100 gr majonez
2 kom kiseli krastavčić
1 kašikica mirodjija,suva
Slika
UPUTSTVO ZA PRIPREMU
Obe vrste luka iseckati,umešati sa mesom,dodati hleb natobljen u malo mleka i ocedjen,vegetu,so i biber,pa dodati jaje i sve dobro sjediniti.
Na foliju razvuči smesu u oblik pravugaonika (kao na slici). Naredjati šunku i sir pa urolati. Zatvoriti folijom,sastrane dobro stisnuti i staviti da se peče na 220 stepeni oko 1h. Usuti pola čaše vode i 1dl ulja.
Ja sam odmah u istu tepsiju stavila i krompir,polovine krompira zasečene,posula sam ih vegetom i u proreze stavila malo margarina. U toku pelenja rolat će pustiti svoj sok pa će i rompir biti solniji,još sam ga i prelivala tim sokom.
Preliv sam napravila od pavlake i majoneza,malo soli i mirdjije pa sam narendala kiseli krastavčić u to. Odlično ide uz rolat.
VRSTA JELA: Jela s mesom


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 30 Dec 2012, 22:32
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Sada sarme,ko ce da ceka sutra...a i sutra,jel...puta mesa,kolaca...



Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Glavna jela  |  Poslato: 11 Jan 2013, 14:38
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Punjena paprika zapečena u rerni
Slika Slika
Slika Slika

SASTOJCI
7 kom babura paprika
500 gr mleveno meso
1 šolja pirinač
1 kom crni luk
vegeta,so,biber
2 kašika crvena,mlevena,slatka paprika
2 dl paradajz pire
1 dl ulje

UPUTSTVO ZA PRIPREMU
baburu papriku očistiti pa iseći na pola. Staviti u posudu sa vodom da "baci ključ" pa ugasiti. Pirinač staviti da se skuva. Kad je skuvan procediti ga. Neka ostane malo vode,ne morate skroz da ocedite sve.
Luk iseckati pa prodinstati sa uljem i vodom,dodati vegetu. kad se luk prodinstao dodati mleveno meso i papriku. Dinstati 15ak minuta,dodati biber i malo soli pa skloniti.
Na dno tepsije staviti papriku pa u svaku kašikom stavljati nadev od mesa (slika 1),preko njega pirinač,trebalo bi da iskoristite sve i odgore ostatak mesa,ciljajući da stavljate u papriku (slika 2). U posudu u kojoj je bilo meso staviti paradajz i 1dl vode,1 kašiku brašna pa se izmešati sve i preliti papriku(slika 3). Peći sat vremena na 200 stepeni (slika 4).


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 47 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker