Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 10:11


Autoru Poruka
LaYa
Post  Tema posta: Diskusije nasih gastronoma  |  Poslato: 03 Jun 2012, 11:49
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Sve sto vas zanima a ne znate ili ne mozete da se odlucite pitajte ovde,mozda ce neko odgovoriti :D
Pohvalite nekog,pohvalite sebe!
Kudite! I to je deo kulinarstva,jer da nam neko ne kaze da nije dobro,ne mozemo ni da znamo pa da popravljamo.


Vrh
Taca
Post  Tema posta: Re: Diskusije nasih gastronoma  |  Poslato: 03 Jun 2012, 18:00
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2012, 00:04
Postovi: 55

OffLine
Opasala sam kecelju i spremam se da pravim nedeljni rucak....Imala sam ideju da ispohujem snicle i ....medjutim zadjoh u tvoj kutak i od moje ideje ne osta nista. Danas pravim rucak "A la LaYa"... :D

LaYo vec sam ti jednom rekla ali jednostavno moram da ponovim, hvala ti sto zelis da svoje, vidi se veliko iskustvo i spretnost u kulinarstvu podelis sa nama. Ja sam ti zaista iskreno zahvalna! Sebe sam smatrala poprilicno vestom u kulnarstvu ali bojim se da pored tebe, ovde nemam sta da ponudim... :)

Odoh da spremam...nadam se da ce sve uspeti, a ako ne uspem vraticu se da te izgrdim kako ti recepti nista ne valjaju.... :lol:


Vrh
Bubi
Post  Tema posta: Re: Diskusije nasih gastronoma  |  Poslato: 03 Jun 2012, 18:08
Korisnikov avatar
Black Woman

Pridružio se: 23 Maj 2012, 23:20
Postovi: 11955

OffLine
Ja "prilozih" recep za pitu,koju cesto pravim.
Cekam da LaYa vidi. :oops:


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Diskusije nasih gastronoma  |  Poslato: 03 Jun 2012, 23:28
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Taca je napisao:
Opasala sam kecelju i spremam se da pravim nedeljni rucak....Imala sam ideju da ispohujem snicle i ....medjutim zadjoh u tvoj kutak i od moje ideje ne osta nista. Danas pravim rucak "A la LaYa"... :D

LaYo vec sam ti jednom rekla ali jednostavno moram da ponovim, hvala ti sto zelis da svoje, vidi se veliko iskustvo i spretnost u kulinarstvu podelis sa nama. Ja sam ti zaista iskreno zahvalna! Sebe sam smatrala poprilicno vestom u kulnarstvu ali bojim se da pored tebe, ovde nemam sta da ponudim... :)

Odoh da spremam...nadam se da ce sve uspeti, a ako ne uspem vraticu se da te izgrdim kako ti recepti nista ne valjaju.... :lol:


Tacooooo [yessss.gif] I Ispohovati meso treba znati :D Al stvarno,najlakse je uvaljati pa baciti na vatru,kako uvalajti,kakva vatra da bude,koliko izlupati meso,e to je vec za usavrsavanje,da ne bude kao kora od drveta :D

Meni je drago da ste se prikljucile temi,imam ja jos puno da ucim i jedva cekam nesto novo da dobijem,meni mog preko glave.

A sto ce tice Ala Ja...jedva cekam da dodjes da mi kazes kako je ispalo [yessss.gif]


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Diskusije nasih gastronoma  |  Poslato: 03 Jun 2012, 23:29
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Bubica je napisao:
Ja "prilozih" recep za pitu,koju cesto pravim.
Cekam da LaYa vidi. :oops:


Bubiska [yessss.gif] to je sjajna pita!
I ja je pravim,ne u tim merama,al pravim.
Svima preporucujem da uzmu tvoj recept :D


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Diskusije nasih gastronoma  |  Poslato: 03 Jun 2012, 23:30
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Sjajna [yessss.gif] sjajno je :D sto te vidimo ovde!


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Diskusije nasih gastronoma  |  Poslato: 03 Jun 2012, 23:32
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Taca je napisao:
a ako ne uspem vraticu se da te izgrdim kako ti recepti nista ne valjaju.... :lol:

Za sve svoje recepte dajem glavu a ako vem ne uspe,nisam kriva sto ste zahebali :mrgreen:


Vrh
Molena
Post  Tema posta: Re: Diskusije nasih gastronoma  |  Poslato: 03 Jun 2012, 23:42
Korisnikov avatar
*VIP*

Pridružio se: 16 Maj 2012, 19:49
Postovi: 31310

OffLine
Majstor si...divan kreativan zanat i tebi to ide...vidi se da uzivas.
I bas mi drago da si otvorila ovo...i tebe ispunjava izgleda...;)
Ja cu rado citati, prepisivati i poneki recept staviti....a ti si svoje objasnila na savrsen nacin da nema sanse da se nesto zaebe.

_________________
'Music gives a soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and life to everything.'


Vrh
Taca
Post  Tema posta: Re: Diskusije nasih gastronoma  |  Poslato: 04 Jun 2012, 02:10
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2012, 00:04
Postovi: 55

OffLine
LaYa je napisao:
A sto ce tice Ala Ja...jedva cekam da dodjes da mi kazes kako je ispalo [yessss.gif]


Evo ja dosla.... :P

Danas sam se odlucila da "pohujem" piletinu na tvoj nacin, bez jaja...Dakle,

LaYa je napisao:
Pohovana piletina u rerni bez jaja.

Pileci file(to je pola pileceg belog mesa),na 4 dela.
Ceo dodje na 8. Posoliti,pobiberiti,dodati belog luka u prahu,crvenu papriku,sjediniti. Na to dodati 2 kasike majoneza,2 kasike pavlake i 2 kasike parmezana. Sve smuljati i ostaviti poklopljenu frizider.
Tepsiju politi uljem i posuti kukuruznim brasnom,krupno mleveno.
Filete uvaljati u mrvice i redjati u tepsiju,na kraju i njih politi uljem.
Peci na 200 stepeni 20-30min.


Danas sam ovaj recept oprobala i definitivno postaje deo mog jelovnika. Piletina je po ovom receptu tako socna i ukusna da je zaista svakom preporucujem da proba.

Jedino sto ne valja u vezi ovog recepta sto je toliko ukusno da ne mozes stati sa jelom pa posle obroka "brekces" kao ja sad! :D

Zaista je jako lako pripremiti a da se ne zastidis da ga pred Cara izneses! Vrhunski!


Vrh
Taca
Post  Tema posta: Re: Diskusije nasih gastronoma  |  Poslato: 04 Jun 2012, 02:39
Korisnikov avatar

Pridružio se: 22 Maj 2012, 00:04
Postovi: 55

OffLine
[quote="LaYa"]

....Ispohovati meso treba znati :D Al stvarno,najlakse je uvaljati pa baciti na vatru,kako uvalajti,kakva vatra da bude,koliko izlupati meso,e to je vec za usavrsavanje,da ne bude kao kora od drveta :D


Potpuno si u pravu! Ziasta se moze od dobrih komada snicli nepraviti drvenaste ili kozne opute, da ne mozes usta otvoriti na njih.

Pre mnogo godina kad sam tek pocela da zalazim po kuhinji cula sam na TV -u mali trik baka Nane, stare i poznate kuvarice jednog hotela u Kragujevcu, kako zaciniti snicle da budu socne i da se ne presuse prilikom przenja.

Snicle posoliti pa tek ih onda blago lupati, krecuci od oboda snicle prema sredisnjem delu. Izlupati ih sa obe strane. Preseci nozem bele zilice koje se eventualno primete po snicli da se prilikom przenja nebi izdizale nego da ostanu istog oblika kakve su bile pre przenja. Kad su snicle posoljene i izlupane blago ih premazati senfom. Ne koristiti mnogo senfa da ne preuzme ukus, vec toliko koliko da se nanese tanak film . Ostaviti da odstoje sat vrenema u frizideru pa tek onda valjati u jaja- brasno- prezla -jaje i prziti na umerenoj vatri. Ja nekada preskocim brasno a nekad prezlu ali uvek zavrsavam sa jajima.

Baka Nana je objasnjavala svojstvo senfa na snicli tako sto kaze, da so, koju smo lupajuci uneli u meso, rasjeda i omeksava meso. Tom prilikom meso pocinje da pusta svoje sokove koje mi ne zelimo da izgubimo. Nanoseci tanak film senfa na sniclu zatvaramo pore kroz koje bi se iscedili sokovi mesa te tako meso i pored toga sto je postalo rastresito i dalje je zadrzalo svoju socnost.


Poslednji put menjao Taca dana 04 Jun 2012, 02:55, izmenjena samo jedanput


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker