Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 24 Apr 2024, 17:38


Autoru Poruka
pesma
Post  Tema posta: Re: Omiljeni odlomci i citati  |  Poslato: 14 Mar 2013, 13:30
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2013, 02:06
Postovi: 39

OffLine
- Najveci trgovac na svetu -

- Nisam na ovaj svet stigao da bih bio poražen,
niti neuspeh struji mojim venama.
Ja nisam ovca sto čeka da je njen pastir podstakne.
Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava sa ovcama.
Kasapnica neuspeha nije moja sudbina.
Istrajaću sve dok ne uspem...

- Og Mandino -


Vrh
pesma
Post  Tema posta: Re: Omiljeni odlomci i citati  |  Poslato: 14 Mar 2013, 13:32
Korisnikov avatar

Pridružio se: 12 Mar 2013, 02:06
Postovi: 39

OffLine
Čini mi se da sam te morao voleti na bezbroj načina, bezbroj puta,
U životu nakon života, u dobu nakon doba, zauvek.
Moje opčinjeno srce je napravilo i iznova stvorilo ogrlicu pesama
Primi je kao dar i nosi oko vrata na svoje različite načine
U životu nakon života, u dobu nakon doba, zauvek...

(Tagore)


Vrh
Marea
Post  Tema posta: Re: Omiljeni odlomci i citati  |  Poslato: 29 Mar 2013, 02:12
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Mar 2013, 19:04
Postovi: 596

OffLine
Sujeverni um se mora odbaciti, inače će nastaviti da proizvodi sujeverje. Budite promišljeni, i činite da i drugi budu promišljeni. „Budite promišljeni“ znači: razmišljajte, tražite, budite radoznali. Govorite samo nakon što ste imali pravo iskustvo, a ipak priznajte rado da vaše iskustvo ne mora biti pravo. Ljudi sutra mogu imati druga iskustva. Možda morate proći kroz različita iskustva, i nije sigurno da ono što ste doživeli nije halucinacija.
Zato, dok to iskustvo ne bude provereno još mnoštvom drugih iskustava, bolje je ne govoriti ništa o tome. Zbog toga naučnik vrši eksperiment, ponavlja ga hiljadu puta, navodi hiljadu drugih ljudi da to urade, i samo tada stiže do nekakvog zaključka. Pa čak ni tada nikada ne dospeva do konačnog zaključka. Onaj ko želi da dođe do zaključka u žurbi, nikada ne može da razmišlja. Čovek, u žurbi da dođe do konačnog zaključka, neizbežno se ispunjava sujeverjem. A svi smo u velikoj žurbi.

_________________
Toliko uglova. U meni. Nekoliko nas hronoloski poredjanih neumoljivo probijamo jedna drugu.
Margita (Osecanja. O. Secanja.)


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Omiljeni odlomci i citati  |  Poslato: 29 Mar 2013, 14:54
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Волим жене које нису живеле са превише мушкараца.
Не очекујем невиност, али једноставно више волим жене које нису до крви нажуљане искуством. Постоји нешто вредно код жена које шкрто бирају мушкарце; то се види у њиховом ходу... Њиховим очима у њиховом смеху и њиховим нежним срцима. Жене које су имале превише мушкараца као да следећег бирају по диктату освете, а не осећања. Када себично водиш игру, све ради против тебе: Не можеш захтевати љубав ни тражити емоцију. На крају си остављен са било чим што си вољан да даш а то је често.. Ништа.... Неке жене су деликатна бића, неке жене су дражесне и чудесне.
Ако хоћеш да пишаш на Сунце само изволи, али молим те остави добру жену на миру.

Буковски


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Omiljeni odlomci i citati  |  Poslato: 05 Apr 2013, 10:51
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Насмеј се зато ако ти кажу да си мали човек.
Нема мале среће и мале болести.
Нема мале крађе и мале смрти.
Нема малог рата нити малог поштења.
Нема малога пријатеља и мале тајне.
Нема малога човека и мале љубави.

Чика Мика


Vrh
*Twilight*
Post  Tema posta: Re: Omiljeni odlomci i citati  |  Poslato: 06 Apr 2013, 17:04
Korisnikov avatar
Laprdalo i tuturutka

Pridružio se: 17 Apr 2012, 20:07
Postovi: 11750

OffLine
Da, znam da mislite da grešim, ali ja znam šta je za mene a šta nije.
Da vam možda ispričam moj san?
Okružen sam debelim betonskim zidovima, obučen sam u crvenu mantiju i sedim za orguljama. Ništa se ne čuje. Počinjem da sviram
orgulje. Zvuk nota istovremeno je oštar i blag.
To je pomalo opora muzika, ali među mračnim notama tu i tamo probija svetlost i smeh. Dok sviram, neshvatljiva je tajna prošlosti
i sadašnjost postaje shvatljiva, i najbolje od svega, dok sviram, je što niko ne čuje muziku osim mene. Muzika je samo za mene.
To je moj san.


Charles Bukowski


Vrh
Вучица
Post  Tema posta: Re: Omiljeni odlomci i citati  |  Poslato: 09 Apr 2013, 21:50
Korisnikov avatar
Moderator chata

Pridružio se: 13 Okt 2012, 13:01
Postovi: 30458

OffLine
Четрдесет ми је година, ружно доба: човјек је још млад да би имао жеља а већ стар да их остварује. Тада се у свакоме гасе немири, да би постао јак навиком и стеченом сигурношћу у немоћи што долази. А ја тек чиним што је требало учинити давно, у бујном цвјетању тијела, кад су сви безбројни путеви добри, а све заблуде корисне колико и истине. Штета што немам десет година више па би ме старост чувала од побуна, или десет година мање па би ми било свеједно. Јер тридесет година је младост, то сад мислим, кад сам се неповратно удаљио од ње, младост која се ничега не боји, па ни себе.


Меша Селимовић - Дервиш и смрт


Vrh
lOOla
Post  Tema posta: Re: Omiljeni odlomci i citati  |  Poslato: 21 Apr 2013, 14:09
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
Тако је и умро. Нико није ни знао ни смео знати кад је легао, разболео се.
Нико није смео да му, као осталима, донесе понуде, пита, моли. Што је хтео, сам је наређивао.
И сахрана му је била таква. Тиха, стара, строга. Сви су дошли. Сви дотрчали. Сваки са неком журбом, веселошћу, радујући се што може да докаже колико су га поштовали, бојали га се, ценили. Сваки је журио да учини што је његово. Цела га је варош сахранила. Све су цркве звониле. Сви су попови са владиком били. Чаршија била затворена, и сва му је била на пратњи.
После сахране десет софра се изређало и пружило. Целе седмице товарима се на гроб му износило, а код куће четрдесет дана су се, док год му душа из куће није изишла, просјаци целе вароши хранили и појили.
Кад су, после тога, наишли на "тевтер", отворили га да виде ко колико дугује, у том дугачком, старом, његовом руком уредно вођеном тевтеру, на једној страни, сасвим изненада, нађено је забележено - ко зна када, ваљда у какво пролетно саблазно вече, ваљда у какву тиху и миришљаву ноћ - и ово:


Умрећу рањав и жељан.


И потписао се, али не: газда, хаџија, већ само Младен, и ништа више.


Бора Станковић - Газда Младен


Vrh
seka
Post  Tema posta: Re: Omiljeni odlomci i citati  |  Poslato: 21 Apr 2013, 20:05
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 16 Mar 2013, 15:10
Postovi: 3512

OffLine
"...Ti znas da te sad pohodim mislima, uzdrhtala tijela, srca i pulsa ubrzana oklijevam na rubu nesigurnih rijeci sto se krunes drhtavog glasa.. Taj pogled djevice vatra oka u slutnji tvog vrelog tijela u beskraju nadolazece nocita krhka stvarnost u skucenim vidicima u ocajnickom bjekstvu od sebe pred izbruhom tvog vulkana, evo me nudim ti se pa kako bude... "


Vrh
lOOla
Post  Tema posta: Re: Omiljeni odlomci i citati  |  Poslato: 29 Apr 2013, 13:37
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 06 Dec 2012, 21:05
Postovi: 1388

OffLine
Не налазиш ти да је свет тежак, свет сматра тебе тешким. И као што сам се ја овде у свом животу овенчаном хмељком и бршљаном могао да остварим, можда је мени успело, можда један једини пут; никада другоме није успело, неће ни успети. Из себе сама живео сам жену, пријатеља, заједницу, истински народ, из веселости, из једноставности. Ја их чувам, да, богове, ја сам их довео овамо, и ја сам их населио на ову земљу. Богове доводе мислиоци и песници и пророци и краљеви, синови Висина који су и сами богови. Кавим је животом живео народ види се по томе какве је пророке имао, ко су били у његовим очима велики, највећи.

Највећи? Код нас је уместо богова донео меницу, банку, коњске трке и касину. Али ономе што сам ја начинио, неће бити продужетка. Исто онако неће као што о томе нико ништа не зна. А и када би знали, шта би од тога разумели? Ја сам осамљена луда, овде међу брдима, горим на ватри своје специфичне мегаломаније. Охолост је како говорим? Онима који су само људи, склон сам да највише опростим. Што ми је неко ближи, све мање, себи ништа.

Нисам могао да издржим без "ти" тамо доле, тамо у бездомовинској слаганој домовини, у народу накићеном у народ, у безљубави и безпријатељству, и дошао сам овамо са својом бездомном "ти" жеђи, и саградио сам нови свет. Не могу да живим у осами, зато сам морао да напустим свет где је свако само "ја".

Можда ћеш још разумети.



Бела Хамваш - Двадесет четврто писмо


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker