Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 23:38


Autoru Poruka
neno
Post  Tema posta: Re: Android telefoni  |  Poslato: 20 Feb 2017, 22:55
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
SHE je napisao:
neno
imam htc one M9 i bio je odlican dok nije posle poslednjeg abdejta na nougat 7.0
poceo da biva spor,viber mi slabo radi i tako to
mozes li mi pomoci?


Na žalost SHE, izgledi da se šta poboljša njegov rad su minimalni. Prije svega, treba svako od nas da se informiše ili raspita, prije svakog apdejta, da li će taj apdejt poboljšati ili kao u tvom slučaju usporiti telefon.
Najpoznatiji takav slučaj je kod Samsunga 5 kad je izašao android 5. Oni koji su to (u)radili znaju o čemu pišem.
Šta uraditi u tvom slučaju? Uradjen je apdejt I telefon koji je super radio, postao je spor? Taj apdejt je usporio sve rersurse tog htc-a, jer je svojim obimom zagušio normalan rad telefona.
Kako nisam nikad radio sa htc telefonima, da bih bio siguran u ovo što ti predlažem, konsultovao sam se kolegom koji ima dosta iskustva sa njima.
Dakle, vrijedi pokušati da uradiš HARD reset telefona. Ne možeš ništa izgubit, može samo (eventualno) biti bolje.. Prije reseta sačuvaj sve vrijedno što imaš u njemu. Drugih opcija nema.
Ti apdejti baš ubijaju telefone..


Vrh
Ines
Post  Tema posta: Re: Android telefoni  |  Poslato: 21 Feb 2017, 00:47
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 25 Apr 2013, 23:44
Postovi: 684

OffLine
SHE je napisao:
neno
imam htc one M9 i bio je odlican dok nije posle poslednjeg abdejta na nougat 7.0
poceo da biva spor,viber mi slabo radi i tako to
mozes li mi pomoci?


Ako zelis ,mogu ti dati njihov broj call centra i sve ce ti objasniti sta da uradis.
Ja imam HTC i znam da mi posle svakog update-a nesto ne stima,neka od aplikacija zabaguje
e onda ih pozovem i draga Ivana mi sve objasni i mob samo tako radi.


Vrh
neno
Post  Tema posta: Re: Android telefoni  |  Poslato: 25 Feb 2017, 21:53
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
Ako intalirate ovu Fejsbuk aplikaciju, telefon će vam raditi znatno brže!


"Facebook Lite" je verzija Fejsbuk aplikacije koja nudi osnovnu funkcionalnost, ali ne usporava previše telefon i ne troši puno podataka za prenos interneta. Mark Zakerberg, vlasnik Fejsbuka, se pohvalio kako "laganu" verziju Fejsbuk aplikacije koristi više od 200 miliona ljudi širom sveta i da taj broj stalno raste.

Na "Facebook Lite" aplikaciji sve je svedeno na minimum i manje zahtevno, pa i sama aplikacija, koja zauzima manje memorije, skladišti manje podataka u uređaju i troši manje resursa.  Ova aplikacija se brzo učitava, a namenjena je i vrlo starim Android uređajima, a radi čak i na sporim internet konekcijama. Aplikacija je dostupna i u Srbiji i možete je besplatno preuzeti u Play Store-u i koristiti je umesto klasične Facebook aplikacije. Messenger je takođe deo Facebook Lite aplikacije, kao što se nekad nalazio unutar Fejsbuk aplikacije, što znači da ni tu aplikaciju koja troši ogromne resurse ne morate imati instaliranu na telefonu. Dokazano je da će vam telefon "prodisati" kad izbrišete Facebook i Messenger aplikaciju, pa je možda došlo pravo vreme da pređete na Facebook Lite.


Vrh
neno
Post  Tema posta: Re: Android telefoni  |  Poslato: 25 Feb 2017, 21:54
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
Google Goggles


Ova aplikacija je osmišljena tako da funkcioniše po istom principu kao Google naočare. Možete da fotografišete bilo koji predmet, a Google Goggles će analizirati sliku i pokazati vam informacije o tome što se nalazi na slici. Ako, na primer, fotografišete neki automobil, ova aplikacija će vam prikazati detaljne informacije o modelu i proizvođaču vozila za samo nekoliko sekundi.

Stvarno dobra aplikacija.. preporuka.




Vrh
SHE
Post  Tema posta: Re: Android telefoni  |  Poslato: 25 Feb 2017, 22:29
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 07 Dec 2012, 00:12
Postovi: 26756

OffLine
Ines je napisao:
SHE je napisao:
neno
imam htc one M9 i bio je odlican dok nije posle poslednjeg abdejta na nougat 7.0
poceo da biva spor,viber mi slabo radi i tako to
mozes li mi pomoci?


Ako zelis ,mogu ti dati njihov broj call centra i sve ce ti objasniti sta da uradis.
Ja imam HTC i znam da mi posle svakog update-a nesto ne stima,neka od aplikacija zabaguje
e onda ih pozovem i draga Ivana mi sve objasni i mob samo tako radi.


aj molim te pliz,bas bi mi znacilo [pusicica.gif]


Vrh
neno
Post  Tema posta: Re: Android telefoni  |  Poslato: 28 Feb 2017, 22:28
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
Najpopularnija aplikacija prisluškuje i kada ne koristite telefon

Korisnici Facebook Messengera bi trebali znati da ova aplikacija može prisluškivati čak i kada ne koriste telefon.

Naime, u uslovima korištenja jasno stoji da Facebook Messenger može koristiti mikrofon telefona za snimanje, kameru za fotografisanje, a korisnici na to pristaju čim kliknu da se slažu s uslovima korištenja kako bi uopšte instalirali aplikaciju.Osim spomenutog, ta aplikacija može “čitati” vašu istoriju poziva, listu kontakata, ali i direktno pozivati brojeve bez vašeg znanja, jer ste dozvolu za to dali čim ste je instalirali.

Po mišljenju stručnjaka za kompjutersku sigurnost, ova aplikacija najviše ugrožava privatnost korisnika.Podsjetimo, Facebook Messenger ima više od milijardu aktivnih korisnika


Vrh
neno
Post  Tema posta: Re: Android telefoni  |  Poslato: 02 Mar 2017, 09:09
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
Povezivanje Bluetooth slušalice




Vrh
neno
Post  Tema posta: Re: Android telefoni  |  Poslato: 06 Mar 2017, 18:36
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
Kako vratiti pametan telefon na fabrička podešavanja?


Mnogo toga može krenuti naopako i tada je jedino rešenje da vratite telefon u fabričko stanje! Na nekim telefonima je komplikovano naći opciju zato smo mi odlučili da vam pomognemo i napravimo kratko uputstvo!
Kada želite da prodate vaš telefon morate da ga vratite na fabrička podešavanja kako kupac ne bi mogao da vidi sve vaše fotografije, video zapise i postavke aplikacija odnosno kako ne bi imao pristup vašem gmail-u i društvenim mrežama. Takođe, vraćanje na fabričko stanje može poslužiti kao osveženje telefona i način da ga ubrzate. Spominjali smo to u tekstu “kako ubrzati telefon”, a i da nismo u mnogim situacijama se možete naći da zaželite da svoj telefon vratite u fabričko stanje. Obzirom da svi mobilni operativni sistemi imaju svoj način vraćanja na fabrička podešavanja, u priloženom uputstvu možete naći procedure za Windows Phone, Android i iOS platforme.


Android

Na Android-u resetovanje telefona i vraćanje na fabrička podešavanja je lak posao ali se razlikuje od verzije do verzije Android-a. Mi ćemo vam pokazati kako da to obavite na telefonima sa Android 4.1 verzijama ili iznad.
Pristupite podešavanju telefona dodirom na ikonicu “podešavanja” (settings)
U okviru podešavanja nađite kategoriju “rezervna kopija i resetovanje” (back up & reset)
Po ulasku u kategoriju videćete opciju “vraćanje fabričkih podataka” ili “vraćanje na fabrička podešavanja” (factory data reset)
Dodirnite tu opciju i telefon će vas obavestiti da ćete upravo obrisati sve na svom telefonu, a na kraju tog obaveštenja imaćete taster “ponovo postavi telefon” (reset phone) gde dodirom na njega potvrđujete operaciju u započinjete vraćanje telefona u fabričko stanje.
Na nekim starijim uređajima i Android verzijama ova opcija se nalazi u kategoriji “storage” ili “memory”. Ostalo je sve isto.


iOS

Da li je iko očekivao da će ovo biti težak posao obzirom da Apple svojim korisnicima želi da nametne elegantan i jednostavan iOS uprkos svim kritikama da je previše “prost”. Pa da počnemo:
1. Dodirnite na ikonicu “general”.
2. Pronađite kategoriju ”reset” i pristupite joj.


Slika


3. Kako bi ste započeli vraćanje na fabričko podešavanje dodirnite na drugi naslov odozgo “erase all content and settings”.
4. Nakon dodira na naslov “erase all content and settings” pojaviće se obaveštenje koje govori da će ova operacija obrisati sve datoteke i postavke . Vi potvrdite vraćanje na fabričko podešavanje na taster “erase iPhone”.


Slika


iPhone-u će trebati nekoliko minuta da telefon u potpunosti očisti i vrati na fabričko podešavanje, a kako bi se uverili da je sve odrađeno kako treba, pri prvom paljenju telefon bi trebao da prikaže ekran sa velikim naslovom “Hello”.


Windows Phone


Windows phone nas oduševljava iz dana u dan. Njen čvrst duh i volja koja nastoji da korisnicima olakša život je iznenađujuć u svakom segmentu ove platforme. Pa i kod vraćanja na fabrička podešavanja. Kod uređaja sa WP platformom postoji dva načina da obavite ovo, pročitajte kako!
Vraćanje u fabričko stanje ako je uređaj softverski potpuno ispravan:
1. Prevlačenjem prsta sa desne na levu stranu na početnom ekranu Windows Phone uređaja pristupite “listi aplikacija” (app list).

2. Na listi pronađite “podešavanja” (settings) i dodirnite na ikonicu. 
3. Kada pristupite podešavanju pronađite i dodirnite na naslov “o telefonu” (about).
4. U okviru tog naslova pronađite opciju “vraćanje telefona na fabričko stanje” (reset your phone)
5. Po dodiru na tu opciju iskočiće prozorčić sa obaveštenjem koje govori da ćete ovom operacijom obrisati sav svoj sadržaj uključujući aplikacije, igrice, slike, muziku, video zapise i telefon vratiti u fabričko stanje. Odmah ispod tog obaveštenja imate kockicu koju možete štiklirati ako želite da i vaša MicroSD kartica bude formatirana.
6. Da bi ste potvrdili ovu operaciju nephodno je da dodirnete na taster “da” (yes) i telefon će započeti potpuno čišćenje telefona i vraćanje na fabrička podešavanja. (na nekim uređajima je moguće da dobijete dva upozorenja gde na oba trebate dodirnuti na “da” (yes) kako bi ste započeli proces)
Može se desiti da telefonu treba malo više vremena da završi čišćenje i obavi vraćanje na fabričko podešavanje, zato budite strpljivi.


Vraćanje u fabričko stanje ako uređaj nije softverski potpuno ispravan:


Ako kojim slučajem ne možete zbog kočenja sistema ili iz nekog drugog razloga da pristupite podešavanju neophodno je da isključite telefon i obavite sledeće korake kako bi telefon “oživeli”.
U isto vreme pritisnite i zadržite taster za smanjivanje tona (volume down) i taster za paljenje telefona (power on) sve dok ne osetite vibraciju. To može potrajati od 10 do 15 sekundi.
Kada osetite vibraciju brzo pustite sve i ponovo pritisnite i zadržite taster za smanjivanje zvuka (volume down) sve dok se na ekranu ne pojavi veliki znak uzvika.
Kada se znak uzvika pojavi morate da pritisnete sledeće tastere navedenim redosledom: taster za pojačavanje zvuka (volume up) > taster za smanjivanje zvuka (volume down) > taster za paljenje telefona (power on) > taster za smanjivanje zvuka (volume up)
Ako ste pravilnim redosledom pritisnuli tastere telefon bi trebao da se resetuje i započne vraćanje na fabričko podešavanje.


M. Stojanović


Vrh
neno
Post  Tema posta: Re: Android telefoni  |  Poslato: 13 Mar 2017, 22:55
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 10 Feb 2017, 19:00
Postovi: 771

OffLine
PROGLAŠEN NAJBOLJI SMARTPHONE NA SVIJETU


Na Mobile World Congressu organizacija GSMA dodijelila je nagrade za najbolje uređaje, servise, aplikacije i slično, a najveći interes javnosti redovito privlači nagrada za najbolji pametni telefon.


Za 2016. godinu kao najbolji su telefoni nominirani: Appleov iPhone 7 Plus, Samsungov Galaxy S7 Edge, prvi Googleov telefon Pixel XL, Huaweijev P9 te Moto Z.


Samsungov Galaxy S7 Edge u ovoj je žestokoj konkurenciji proglašen kao najbolji, piše The Star.

Samsung već dulje vrijeme oduševljava struku

Ovo nije prva nagrada za taj Samsungov smartphone, jer je u ožujku prošle godine Consumer Reports taj uređaj proglasio ‘ne samo Samsungovim najboljim telefonom dosad, već i najboljim telefonom generalno’, dok je model Galaxy S7 Edge proglašen drugim najboljim telefonom na svijetu.

Konkurenti ne mogu protiv nekoliko odličnih karakteristika

Tada su kao najveće prednosti navedenih smartphonea naveli odličan zaslon, brz procesor, snažnu bateriju te kvalitetnu kameru.
Samsungov Galaxy S7 Edge ima ekran od 5.5 inča zakrivljenih rubova dijagonale 5.5 inča, rezolucije 1440×2560 piksela. Radi na procesoru Snapdragon 820, ima 4GB RAM-a, 32, 62, odnosno 128GB memorije koju se može proširiti i microSD memorijskim karticama. Također ima stražnju kameru od 12MP te prednju kameru za selfije od 5MP.


Vrh
SHE
Post  Tema posta: Re: Android telefoni  |  Poslato: 13 Mar 2017, 23:19
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 07 Dec 2012, 00:12
Postovi: 26756

OffLine
meni je samsung oduvek bio bljak


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 40 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker