Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 27 Apr 2024, 13:47


Autoru Poruka
Žex
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 12 Mar 2013, 23:57
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 21 Maj 2012, 21:33
Postovi: 13386
Lokacija: Čačak, Woodland County

OffLine
Marea je napisao:
Da Zex, da gledamo u zvijeze koje su iluzija...jer vise nisu tu... [001_smile.gif]


Baš tako. [bye.gif]

_________________
Slika


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 13 Mar 2013, 00:04
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
Da ja nastavim,ma da.

Logika.
Da lis te nekome postavili pitanje sta je bilo sa tobom pre nego sto si se rodio?
Pitanje nema logike jer nije ni postojao pa ne moze na to pitanje ni da odgovori.
To u dimenzijama svemira...svemiru je potrebno 3 dimenzije za psotojanje.
On je tad imao samo jednu dimenziju. Dimenzija vremena i prostora je stvorena sirenjem univerzuma. Krenuo je da se siri inflacijom. To je to univerzalno pitanje pitanje odakle on tu i kako je krenuo da se siri. Samo je psotojala energija koja je bila u jednoj jedinoj tacki a yasto i kako je pocela da se siri na to jos niko nema odgovor. Imamo saznanja tek od te 0,000000000000000000000000000000001 sekunde. To je teorija velikog praska,jbg


Vrh
Zlobni
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 13 Mar 2013, 00:07
Korisnikov avatar
YANG

Pridružio se: 18 Sep 2012, 23:21
Postovi: 2128

OffLine
Au Layo zar i ti sine Brute [smehsmeh.gif] Pa ja pojma nisam imao koliko mi potencijala imamo ovde na forumu.

E sve je to tacno sto ste rekli ali najmodernija fizika danas nudi jedno elegantno resenje i tu je lupila nauka glavom o plafon - nema dalje. Sad je najaktuelnija ova "teorija struna" koju ja cesto pominjem i koja govori o tome da mi ne zivimo u UNIverzumu negu u MULTIverzumu. Oni tvrde da postoji 13- dimenzionalni prostor i da su sve cestice nista drugo nego, kao sto je Laya rekla, energija koja je predstavljena u obliku energetskog luka - strune. I da se sve stvari koje se desavaju na kvantnom nivou (nestajanje nekih cestica pa ponovno njihovo pojavljivanje) ustvari desavaju zato sto one putuju iz jedne dimenzije u drugu pa se vracaju. Sto bi u prevodu znacilo da mi dok sada ovo pisemo postoji ko zna jos koliko nas koji u isto vreme rade nesto drugo [smehsmeh.gif] I da se , kao sto Molena kaze, desilo ko zna koliko Velikih Praska.

Zato je najbolje, kao sto Marea kaze, da ubedis ljude da postoji Bog - lakse je [pardon.gif]

Je l' izabran taj Papa konacno? [kez.gif]


Vrh
Marea
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 13 Mar 2013, 00:07
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Mar 2013, 19:04
Postovi: 596

OffLine
Prije nego sto smo se rodili smo isto ono sto cemo biti i kada umremo...
Ali ta teorija ne pije vodu za svemir..

_________________
Toliko uglova. U meni. Nekoliko nas hronoloski poredjanih neumoljivo probijamo jedna drugu.
Margita (Osecanja. O. Secanja.)


Vrh
Marea
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 13 Mar 2013, 00:10
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Mar 2013, 19:04
Postovi: 596

OffLine
Frka je oko Pape...u toku... [001_smile.gif]

Stari se umorio, ne samo fizicki nego i psihicki...kaze tako..I po prvi put u istoriji Vatikana ode sa "trona"...mrtav ladan [zenskismeh.gif]

_________________
Toliko uglova. U meni. Nekoliko nas hronoloski poredjanih neumoljivo probijamo jedna drugu.
Margita (Osecanja. O. Secanja.)


Vrh
LaYa
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 13 Mar 2013, 00:17
Korisnikov avatar
Laki

Pridružio se: 18 Maj 2012, 15:12
Postovi: 22907

OffLine
super string teorija,struna,ima 10 dimenzija
m teorija ima 11
nemam pojma da li neka ima 13,ima sa 26,bem li ga

mi smo nastali iz energije,a sto se tice smrti,energija iz energije atomi i mi sastavljeni iz atoma umiremo,atomi se razlazu jer nas tamo neko jede i ne postojimo samo svesno,jedan deo ispari,drugi je pojeden,i tkao to...ostaju atomi...i dalje obitavamo al ne svesno.

jbt komplikovano da obajsnjavam kad ne mlatim rukama


Vrh
Marea
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 13 Mar 2013, 00:20
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Mar 2013, 19:04
Postovi: 596

OffLine
Pa da, i meni fale ruke da se izjasnim... [zenskismeh.gif]

Mi smo besmrtni, jedino me nervira pomalo sto niko ko je otisao, nije bio fer, pa fino dosao da nam kaze o cemu se tu zapravo radi...Ovako vjecna zagonetka...

_________________
Toliko uglova. U meni. Nekoliko nas hronoloski poredjanih neumoljivo probijamo jedna drugu.
Margita (Osecanja. O. Secanja.)


Vrh
vuja kojic
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 13 Mar 2013, 00:23
Korisnikov avatar
SIROTINJA RAJA

Pridružio se: 06 Dec 2012, 23:15
Postovi: 9836
Lokacija: što dalje od nekih ljudi

OffLine
Marea je napisao:
Frka je oko Pape...u toku... [001_smile.gif]

Stari se umorio, ne samo fizicki nego i psihicki...kaze tako..I po prvi put u istoriji Vatikana ode sa "trona"...mrtav ladan [zenskismeh.gif]
crni dim,nastavak sledi........
inače ako bi se vatikanska biblioteka otvorila za javnost,to jest za nauku napravili bi veći skok nego iz doba renesanse u sadšnjost...

_________________
Nije sve u sarkazmu,
ima nešto i u klasičnom podjebavanju.


Vrh
Zlobni
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 13 Mar 2013, 00:32
Korisnikov avatar
YANG

Pridružio se: 18 Sep 2012, 23:21
Postovi: 2128

OffLine
'ebote Layo, sad si me odusevila, pa isto tako i ja razmisljam... Samo to sta je svest i sta se sa njom desava posle smrti mislim da niko ne zna...Ne znam da li bas ta "neobjasnjiva energija" tek tako nestane i stopi se sa prirodom razlaganjem.

Ako smo mi ustvari stvoreni od svih hemijskih elemenata koji se mogu naci svuda po svemiru to znaci da je (da se tako izrazim) nas Majka Priroda stvorila sa nekim ciljem. Mi smo se odvojili od nezive prirode i poceli da je istazujemo i da se pitamo: sta je smisao zivota, postoji li Bog, otkud mi ovde,...

Kao i svaki organ u nasem organizmu koji je potreban da bi mi pravilno funkcionisali, tako je i svaki covek tu sa nekim razlogom...ja bar verujem u to.

Otisli smo u filozofiju ali ultimativno pitanje je po meni: Mi smo stvoreni iz necega i sada istrazujemo to nesto. Da li to nesto mozda samo zeli da upozna sebe?


Vrh
Marea
Post  Tema posta: Re: Bog nije stvorio univerzum, već fizika  |  Poslato: 13 Mar 2013, 00:34
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 06 Mar 2013, 19:04
Postovi: 596

OffLine
vuja kojic je napisao:
Marea je napisao:
Frka je oko Pape...u toku... [001_smile.gif]

Stari se umorio, ne samo fizicki nego i psihicki...kaze tako..I po prvi put u istoriji Vatikana ode sa "trona"...mrtav ladan [zenskismeh.gif]
crni dim,nastavak sledi........
inače ako bi se vatikanska biblioteka otvorila za javnost,to jest za nauku napravili bi veći skok nego iz doba renesanse u sadšnjost...

Garant..

_________________
Toliko uglova. U meni. Nekoliko nas hronoloski poredjanih neumoljivo probijamo jedna drugu.
Margita (Osecanja. O. Secanja.)


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 157 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   


Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker