Pogledaj neodgovorene postove
Pogledaj aktivne teme
Danas je 28 Mar 2024, 19:23


Autoru Poruka
Astra
Post  Tema posta: Kako se neguju poznati  |  Poslato: 21 Apr 2012, 05:33
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Jasna Jovanović otkriva tajnu svoje lepote

Slika

Mlada i šarmantna voditeljka emisije Eksploziv na televiziji Prva kaže da joj trenutni posao predstavlja veliko zadovoljstvo. Iz inata prema ocu odlučila je da ne studira pravo već novinarstvo. Velika ljubav joj je bila medicina, od koje je odustala. Pre Eksploziva, četiri godine radila je kao novinar u informativnoj redakciji i kao voditelj Dnevnika na televiziji Košava. Atraktivna voditeljka ne robuje odevnim markama, nosi ono što joj se dopada i što joj lepo stoji i voli da se neguje. Njen posao podrazumeva scensku šminku, ali bez nje ne može ni u privatnom životu. U razgovoru za magazin Hello! plavokosa voditeljka kaže da lepotom smatra ono što ima, daje, ponekad čuva, ali ono što drugi ne vide. Nije od onih koji razgovaraju sa sobom pred ogledalom, zadovoljna je svojim izgledom i smatra da će biti najlepša kada postane majka.
Šta je najvažnije što ste naučili o lepoti?
- Lepota je ono što imate, dajete, ponekad čuvate, ali i ono što se ne vidi golim okom. Najvažnije je da vas nikada drugi ne uče, savetuju i eksperimentišu na vama. Trebalo bi da čovek sam otkrije šta je lepo, a šta manje lepo na njemu.
Da li je žena lepša kada je zaljubljena?
- Žena zrači posebnom energijom kada je zaljubljena. Nasmejana je i raspoložena jer voli, što se odražava i na spoljašnju lepotu.
Kada ste sebi bili najlepši?
- Ne znam tačno, ali znam da ću biti najzadovoljnija i najlepša kada budem imala svoju decu. Tada su sve žene posebno lepe.
Koliko vremena provodite pred ogledalom?
- Nisam od onih koji se dive sebi i razgovaraju sa sobom pred ogledalom. Zadržim se tek toliko da znam da je sve u redu.
Da li ste zadovoljni izgledom ili biste nešto promenili?
- Zadovoljna sam sobom. Jedino što bih promenila je moj metabolizam. Volela bih da mogu sve da jedem, a ne da se ustručavam. Ali, lepota boli i za nju je potrebno odricanje.
Imate li probleme sa celulitom?
- Celulit je nešto sa čim se sve žene bore, pa i ja. Nekada manje, nekada više, ali borba traje.
Da li vežbate, vodite li računa o zdravoj ishrani?
- Trudim se da vežbam i da se zdravo hranim mada mi se dogodi da ustanem u pola noći i jedem nešto što ne bi trebalo. Pristalica sam zdrave hrane, a ne hemije.
Volite li da se šminkate?
- Bez obzira na posao, šminkam se svakog dana. Volim to i uživam u tome. Šminka je za mene nešto posebno, nešto što bi svaka žena sebi trebalo da priušti, ali i nešto u čemu nikako ne sme da pretera. Malo je sasvim dovoljno za lep izgled.
Kakve senke volite?
- Volim prirodne nijanse, ne volim vrišteće boje.
Šta uvek nosite u neseseru?
- Nosim torbu u torbi. Izdvojiću samo nešto: sve potrebno od šminke, vlažne maramice i parfem.
Kako negujete vašu plavu kosu?
- Ne koristim neke posebne preparate, ne veru-jem u hemiju. Kosa je odraz raspoloženja, a ne skupe kozmetike.
Otkrijte nam vaš recept za lepotu.
- Volite, bavite se sportom, zdravo se hranite, mislite pozitivno, ne mrzite nikoga i malo spavajte. Nije neki recept, ali utiče na lepotu.


Hello

_________________
Slika


Vrh
Astra
Post  Tema posta: Re: Kako se neguju poznati  |  Poslato: 21 Apr 2012, 05:35
Korisnikov avatar
Administrator
Administrator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 02:58
Postovi: 10711

OffLine
Nikolina Pišek otkriva tajnu svoje lepote

Slika

Nikolina Pišek, jedno od najlepših televizijskih lica na ovdašnjim prostorima, oduvek je intigirala javnost svojim izgledom, stilom, ali i stavom. Poznata po lepoti koliko i po britkim izjavama, u žiži je medijske pažnje i zbog emotivne veze sa srpskim biznismenom Matijom Ćorkovićem. Na televiziji „Pink“ uskoro bi trebalo da počne da se emituje njena emisija koja još nema naziv, zbog čega dugonoga brineta sve češće boravi u srpskoj prestonici. Kaže da je za njen svež i mladoliki izglednajviše zaslužna genetika i da su joj važnije posete dermatologu nego kozmetičaru.
Dok govori, harizmatična Hrvatica pleni spontanošću i neposrednošću.
Birate li skupe preparate za negu kože?
- Cena nije bitna. Važno je naći prave preparate koji odgovaraju vašem tipu kože, koje su preporučili dermatolozi. Kada bih imala probleme sa kožom, pre bih otišla kod dermatologa nego kod kozmetičara. Iluzorno je da očekujete da ćete dobro izgledati ako samo koristite skupu kremu, a uz to imate nekvalitetne životne navike. Štetu koju čovek sebi nanese teško može da ispravi skupom kozmetikom.
Posvećujete li više vremena nanošenju šminke na lice ili njenom skidanju?
- Nanošenju, jer skidanje šminke ne zahteva toliko vremena. Nije pohvalno, ali mi se desi da od umora „padnem“ u krevet i onda ujutru ispred ogledala shvatim da sam poput rakuna.
Mislite li da ste suprotnom polu privlačniji našminkani ili kada ste prirodni?
- Moj izgled uglavnom komentarišu drugovi ilipartner i najčešće mi kažu da mi šminka nije potrebna, ali ja se osećam sigurnije bar sa minimumom šminke. Dobro mi je u svojoj koži, ali volim kada sam ulepšana. Volim da se sama našminkam, što radije radim sama nego da me ulepšavaju na nekim događajima. Naučila sam od profesionalaca. Volim i kada me ulepšaju stručnjaci za mejkap u koje imam poverenje. Ne volim eksperimentisanja u šminkanju.
Bavite li se negom kose?
- Zbog posla kojim se bavim profesionalci vode brigu o mojoj kosi, te je svakodnevno „mučim“ friziranjem, pa mi se oštećuje. Sreća je da imam prilično kvalitetnu kosu, a i dodatno je tretiram kvalitetnim preparatima za negu.
Da li ste ikada poželeli da se ovim temama bavite u nekoj emisiji na televiziji?
- Što se tiče „ženskih tema“ nisam tipična devojka. Ne volim razgovore o ulepšavanju, šminkanju, kozmetici i odeći, to mi je prilično dosadno. Nisam tip koji o tome može dugo da razgovara. I kada idem u šoping, to najduže traje pola sata. Zanimljivije mi je da raspravljam o temama iz medicine.
Koristite li neke dodatke ishrani kao što su, na primer, vitamini?
- Često pijem vitamine koji mi pomažu da izgledam blistavo, ali u nekimperiodima pauziram i ne uzimam ništa. Nekada pijem po deset različitih preparata. Uzimala sam „omega 3, Q10“, multivitamine i minerale i antioksidante, jer koža, kosa i organizam se na taj način održavaju u boljem stanju. Inače, nemam probleme sa tenom, sve to uzimam radi prevencije.
Jeste li od majke ili bake dobili savete u vezi sa održavanjem lepote?
- Moja majka, kao i baka odrasle su na selu. Baka je umrla u dubokoj starosti, pamtim je kao izrazito lepu i mladoliku ženu. Pouzdano znam da nije koristila nikakve preparate za negu, vodila je ruralni način života. Moja majka je doskora koristila dečje kreme, a ja sam je nagovorila da pokuša sa nekom pomadom za zreliju kožu. Baš zbog svega toga smatram da su način života, ishrana, dobar san i dobro raspoloženje bitniji od onoga čime se negujemo da bih izgledala mladoliko.
Da li ste savetovali vašeg dečka Matiju da i on počne da neguje lice?
- Momci često znaju da se tome opiru. Smatraju da su manje muževni ako koriste kremu za negu. Neki „primerci“ su toliko zadrti da smatraju da je privikavanje na higijenu nemuževno. Šalu na stranu, ja ne volim preterano metroseksualce. Zazirem od muškaraca koji imaju više preparata za negu od mene. Da, dala sam momku poneki savet, ali obično je to samo da namaže kremu, zbog vetra.
Čime će se baviti vaša nova emisija na „Pinku“?
- Biće ženski večernji šou sa malom dozom šovinizma. Baviće se našim ženskim pogledom na svet, a muškarci će imati mogućnost da repliciraju.


Hello

_________________
Slika


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Kako se neguju poznati  |  Poslato: 08 Avg 2012, 15:57
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Tijana Dapčević otkriva tajnu svoje lepote

Slika

Tijanu Dapčević je još kao malu devojčicu majka naučila koliko je nega bitna. Zbog toga ni danas iz kuće ne izlazi bez kreme na licu i sjaja na usnama. Pored prirodno spravljenih preparata i vitaminskog tretmana za njen blistav ten najviše zasluga pripada stanju njenog duha, pozitivnom pogledu na život i redovnom, čvrstom snu. Dok nije ostala u drugom stanju pop pevačica nikada nije imala problem sa kilogramima, ali otkako je pre tri i po godine postala majka i na svet donela sina Vuka, krenula je njena mukotrpna borba za vraćanje devojačke “linije“. Razne dijete nisu urodile plodom, a napori su počeli da daju rezultate u trenutku kada se Tijana fizički aktivirala i tri puta nedeljno počela da posećuje teretanu.
Koliko vremena posvećujete nezi?
- Odmalena mi je majka govorila koliko je važno biti u svakom trenutku doteran i redovno se negovati. Znala je da me, kada krenem sa drugaricama u grad, zaustavi na vratima da proveri da li sam stavila sjaj za usne. Naučena sam da osim spoljašnjeg izgleda moram da negujem i unutrašnju lepotu. Nije bitno kako izgledaš, jer ako si lep iznutra, to će se videti na tvom licu.
Utiče li stanje duha na lepotu?
- Utiče mnogo, stanje duha je najbitnije. Slažem se sa onim „kakve su ti misli, takav ti je život“. Takođe,za lepotu je veoma važan san. Ako ne odspavam devet sati, sama sam sebi ujutru ružna. Naučila sam da treba da legnem na vreme kako bih ujutru bez teškoća ustala zajedno sa sinom Vukom i bila dobra mama. Moj posao je specifičan, ali kada ne radim, već u ponoć sam u dubokom snu, a kada vodim dete u vrtić, ustajem u osam ujutru.
Koji su vaši dnevni, a koji večernji rituali kada je reč o nezi?
- Niz godina koristim kreme koje mi pravi moja dobra prijateljica, magistar doktor kozmetologije i farmacije Danijela Pecarski, koja ima, kako volim da kažem, mini-fabriku za kozmetiku. Odnedavno se družim i sa čuvenom doktorkom Janom iz Grčke, kod koje odlazim jedno mesečno na tretman vitaminskim koktelom koji je u svetu poznat kao „holivudski sjaj“. Imam izuzetno osetljivo lice, pa i ujutru i uveče koristim više krema. Zbog toga su mom licu potrebni stalno čišćenje i hidratacija, pa u kozmetički salon odlazim jednom nedeljno.
Koliko vam je bitno da vam nokti budu nalakirani?
-Otkako je moja drugarica otvorila salon, redovno kod nje odlazim na manikir. Pošto volim da su mi ruke uredne i da mi nokti izgledaju lepo ne koristim lak, već gel. Na taj način očvršćujem nokte.
Plašite li se starenja i da li ste već počeli borbu protiv bora?
-Imam sreće da sam u deficitu sa borama, tu sam na moju majku koja u pedeset petoj nema nijednu boru.
Odlazi li vaš suprug Milan sa vama na tretmane?
- Milan nekada ume da bude metroseksualac, a nekada retroseksualac. Redovno ide na hidrataciju lica, inače volim kada moj suprug ima bradu. Ne moram da brinem za njega, jer on dovoljno vodi računa o sebi.
Koliko su obaveze oko Vuka uticale da izgubite višak kilograma?
- Naravno da je i trčanje za Vukom uticalo na moju novu kilažu,ali najveću zaslugu imaju odlasci u teretanu. Već godinu i po dana spartanski treniram tri do četiri puta nedeljno. Teretana je postala moj život. Kada ne treniram, obavezno odlazim u šumu i na Banjički potok gde brzo hodam.
Bolje se osećate otkako ste se okrenuli zdravom načinu života.
- Mnogo se bolje osećam otkako sam promenila način ishrane. Sada mi jutro počinje voćem, a tako se hrani i cela moja porodica. Odnedavno imamo „vitamiks“ u kome nam pravim prirodne sokove i supe. Ishrana i fizička aktivnost su idealna kombinacija za postizanje dobrog izgleda. Ne može se samo „probušiti kašika“, mora se trenirati. Najbolje je jesti pet puta dnevno pomalo i vežbati.
Odlazite li na masaže?
- Upražnjavam isključivo relaks masaže, jer zbog problema sa proširenim venama,koje su mi se javile posle porođaja, nikakve drenaže mi nisu dozvoljene.
Štitite li lice od negativnog uticaja sunčevih zraka?
- Uvek koristim toniranu kremu sa zaštitnim faktorom. Sa tom kremom izgledam kao milion dolara.
Često menjate boju kose, sa kojom bojom se najbolje osećate?
- Najbolje se osećam sa svojom prirodnom bojom kose koju sada imam. To je svetlosmeđa sa izvučenim plavim pramenovima. Već dvanaest godina odlazim kod istog frizera koji se brine o nezi moje kose, a jednom mesečno odlazim na različite tretmane. Inače sam od onih žena koje tvrde da je sedenje po salonima gubljenje vremena, ali pošto moj posao zahteva da stalno budem sređena, a i tako sam vaspitana, moram da idem, mada sam se organizovala tako da se zadržim onoliko koliko je potrebno. Ne idem tamo da bih ispijala kafe i čitala novine.
Šta obavezno nosite u neseseru?
- Vlažne maramice, sjaj za usne, toniranu kremu, maskaru, rumenilo i žvake. Neseser mi je veliki, ali i torba je ogromna.


Hello


Vrh
Nina
Post  Tema posta: Re: Kako se neguju poznati  |  Poslato: 06 Sep 2012, 19:26
Korisnikov avatar
Moderator
Moderator

Pridružio se: 13 Apr 2012, 14:33
Postovi: 5555

OffLine
Aleksandra Jeftanović: 5 omiljenih make-up proizvoda

Voditeljka nabraja preparate kojima neguje kosu, izdvaja omiljeni parfem i otkriva šta čini bazu njene letnje šminke

Slika


1. Za lice koristim sve Youth code kremu, serum i antirid.

Slika

L'Oreal krema za lice, 1.649 RSD

2. Kada je reč o mleku za telo mogla da izdvojim pet omiljenih, ali najzustupljenije je, verovatno zato što se teško nabavlja kod nas pa ga skladištim u stanu, Victoria’s Secret mleko i Body Mist Coconut Passion.



3. Ovo leto rezervisano je za parfem Armani Diamonds, koji je trenutno nezamenjiv.

Slika

Armani Diamond EDP, 8.326 RSD


4. Za kosu koristim preparate Kerastase, u koje spada šampon, ali i Creme Chonologiste, najbolje pakovanje na bazi kavijara. Moj omiljeni Kerastase proizvod je Elixir ultime ulje jer ne masti kosu, hrani krajeve i miriše najlepše na svetu.

Slika

Kerastase Elixir ultime ulje za kosu, cena po upitu

5. Pošto se tokom leta ne šminkam, omiljeni make-up proizvod mi je L’Oreal Mega Volume Collagene 24h maskara. Radi sve što maskara treba, a ne slepljuje trepavice.

Slika


Story


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Kako se SMINKAJU POZNATI  |  Poslato: 21 Okt 2012, 14:00
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Stil šminkanja: Beyoncé

Kraljica pop i R&B muzike, Bijonse (Beyonce), jedna je od najlepših celebrity dama na planeti. Pored raskošnih haljina, predivnih frizura i odličnih pesama, ono što najbolje ume da iznese je šminka. Krupne kestenjaste oči i pune usne su ono na čemu joj mnoge žene zavide. Ukoliko se, kao i ona, ne plašite da eksperimentišete sa šminkom, predlažemo da pogledate kako to radi ova modna ikona.


Slika


Žuta senka u kombinaciji sa crnim ajlajnerom je odličan izbor


Slika

Oči su dovoljno naglašene plavom senkom, zato je nude sjaj pravi izbor


Slika

Ista nijansa senke i sjaja za usne odlično se uklapaju uz njen ten


Slika

Retko možemo videti Bijonse da nosi roze rumenilo, ali u ovom slučaju greške nema


Izvor|;Wanabe magazine


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Kako se SMINKAJU POZNATI  |  Poslato: 07 Dec 2012, 15:11
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Rachel McAdams

Slika

Slika
Koralna boja karmina savršeno se uklapa uz njen ten

Rejčel Mekadams (Rachel McAdams) je tridesetčetvorogodišnja kanadska glumica. Svoju karijeru je započela filmom “My Name Is Tanino”, a postala svetski poznata glumica ulogom Ali u filmu “Beležnica” (The Notebook). Rejčel slava nije promenila. Ona je i dalje jednostavna devojka, koja ne spada u kategoriju holivudskih zahtevnih diva. Ne voli skupu odeću i večere u otmenim restoranima. Umesto toga, uživa u ušuškanoj kućnoj atmosferi, ležanju na kauču i gledanju filmova sa svojim partnerom. Ta ležernost i jednostavnost može se primetiti i po stilu šminkanja ove prelepe glumice.

Slika
Njena omiljena boja karmina - crvena! Isprobajte različite nijanse!

Slika
Rejčel se odlučila za oči naglašene crnim, punijim slojem ajlajnera

Slika
Pravi izbor za nežniji izgled je nežnoroze karmin

wanabe magazine




Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Kako se neguju poznati  |  Poslato: 07 Dec 2012, 15:18
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Beauty lekcije kojima nas je naučila Kim Kardashian

Kim Kardašijan (Kim Kardashian) je najpoznatija po televizijskoj seriji “U korak sa Kardašijanima” (Keeping Up with the Kardashians) i po svom zavodljivom izgledu. Ona uvek izgleda negovano, ali u isto vreme i elegantno i glamurozno. Pogledajte kako joj polazi za rukom da izgleda savšeno u svakom trenutku.

Posvetite pažnju oblikovanju obrva

Njene obrve su uvek savršeno oblikovane. Kim je čitav život svoje obrve sama oblikovala, dok nije upoznala Anastasiju Soare (Anastasia Soare). Priznala je da je od prvog odlaska na sređivanje obrva u Anastasijin salon postala opsednuta savšeno oblikovanim obrvama. I sami možete dobro oblikovati svoje obrve. Najbolje vreme za sređivanje obrva jeste odmah posle tuširanja. Koža vam je tada meka, a sređivanje će biti mnogo lakše.

Slika
Kim mnogo pažnje posvećuje izgledu svojih obrva
Izaberite pravu nijansu rumenila

Poznata šminkerka Džilijan Dempsi (Jillian Dempsey) preporučuje kako da na najbolji način odredite odgovarajuću nijansu rumenila. Sve što bi trebalo da uradite jeste da nežno uštinete svoj obraz i uparite boju rumenila sa bojom koju vidite.

Slika
Kim je poslušala savete Džilijan Dempsi
Maksimalan volumen trepavica

Za bujne trepavice Kim preporučuje da maskaru nanosite u više slojeva. Njoj nije strano ni korišćenje veštačkih trepavica. Savet za stavljanje veštačkih trepavica: stavite malo lepka za trepavice na dlan. Pincetom uhvatite veštačke trepavice i prevucite ih preko lepka. Veoma pažljivo ih položite što bliže liniji vaših trepavica. Sačekajte da se lepak osuši i nanesite maskaru. Vaše oči su spremne za zavođenje!

Slika
Istaknite lepotu svojih očiju veštačkim trepavicama
Negujte svoju kožu

Kim zna da je nega kože najvažnija. Ona uvek izgleda negovano i prefinjeno. Preporučuje odlaske u spa salone i tretiranje kože pilinzima. To će svakako poboljšati izgled vaše kože.


Slika
Vodite računa o svojoj koži
Pravilna ishrana


Kim je poznata kao pobornik zdrave ishrane. Problem sa kojim se većina žena suočava je celulit. Kim savetuje kako da se rešite celulita na prirodan način – promenite način ishrane! Hranite se zdravo. Ona je podelila tajnu svog dobrog izgleda i izjavila da za doručak jede ovsenu kašu, salatu za ručak i piletinu za večeru.

Slika
Vodite računa o načinu ishrane
Skinite šminku!

Čista koža pre odlaska na spavanje prevencija je protiv akni i bora. Ukoliko šminku skidate vlažnim maramicama, koristite isključivo maramice za lice!

Slika
Ne zaboravite da skinete šminku pre spavanja
Nega kose

Kim pere kosu na svaka dva dana, što preporučuju svi poznati stručnjaci. Poznati frizer Kris Mekmilan (Chris McMillan) ne preporučuje svakodnevno pranje kose, jer se na taj način isušuje. Koristite šampone i regeneratore za osetljivu kosu nekoliko dana u nedelji i masku jednom nedeljno. Vaša kosa će imati prirodan sjaj i izgledaće odlično.

Slika

Za sjajan izgled kose Kardašijan preporučuje marokansko ulje


wanabe magazine


Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Kako se neguju poznati  |  Poslato: 08 Dec 2012, 17:32
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Beauty lekcije kojima nas je naučila Kristen Stewart

Kristen Stjuart (Kristen Stewart) je mlada američka glumica. Rođena je i odrasla u Los Anđelesu. Kristen nije ni zamišljala da će postati svetski poznata glumica. Priznala je da nikada nije želela da bude u centru pažnje, a da je slava nije privlačila. Karijeru je počela kao dete, sa osam godina. Prvi put je stala pred kamere u Diznijevom projektu “Trinaesta godina” (The Thirteenth Year). Njeno ime je svetu postalo poznato ulogom Bele Svon (Bella Swan) u filmu “Sumrak” (Twilight). Kristen je prepoznatljiva po svom stavu na crvenom tepihu i zbog toga je često nazivaju buntovnikom. Od nje možemo da naučimo da je biti različit od ostalih u redu i da nas to čini izuzetnim. Ove lekcije možemo primeniti i na nas same i prihvatiti sebe onakvim kakvi jesmo.

Smokey eyes kao zaštitni znak

Kristen ćete retko videti bez ovakvog stila šminkanja na crvenom tepihu. To je, jednostavno, njen zaštitni znak. Njena šminkerka kaže da Kristen ne voli karmine jarkih boja i da joj je dovoljno da istakne oči. Ona je pronašla izgled koji odgovara njenom stilu.

Slika
Smokey eyes za prefinjen izgled

Nega kože

Njen ten je svetao i korišćenje bronzera ne dolazi u obzir. Kristen voli svoj ten i ne pokušava da ga promeni. Posle svega, to je ono što joj je i donelo ulogu u filmu “Snežana i lovac” (Snow White and the Huntsman).

Slika

Utvrdite koja vam boja najbolje stoji

Kristen najviše voli plavu boju i uvek joj se vraća. Plava boja joj ističe oči, njena kosa izgleda lepše, a koža ima predivan sjaj. Isprobajte one boje za koje smatrate da odgovaraju vašem tenu, očima i boji kose i utvrdite koja vam najbolje stoji.


Slika

Podignite kosu

Kada kosu nosi podignutu, takva frizura uvek izgleda opušteno i jednostavno. Kristen je dokaz da ne mora uvek sve da bude na svom mestu, da i opuštena punđa može da bude elegantna.


Slika
Eksperimentišite sa bojom kose

Iako nam je Kristen poznata kao brineta, ona je boju kose često menjala. Bila je i plavuša, što je odgovaralo njenom tenu. Bila je i crnka, što je činilo da njene oči izgledaju još dublje. Ono što možemo da zaključimo jeste da promena boje kose može da promeni čitav vaš izgled ili da vas predstavi u najboljem izdanju.

Slika
Crni lak može da izgleda dobro

Crni lak ide uz stil ove holivudske “buntovnice”. Kristen voli i tamnocrvene i plave nijanse lakova za nokte. Njeni nokti nisu ni predugački, ni prekratki, a to ih čini izuzetno sofisticiranim.

Slika

Parfem!

Parfem upotpunjuje vaš celokupni izgled. Kao novo lice parfema “Florabotanica” pronašla je mirisnu notu koja odgovara njenom butnovničkom stilu.


Slika

wanabe agazine




Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Kako se neguju poznati  |  Poslato: 12 Dec 2012, 13:51
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Beauty lekcije kojima nas je naučila Kate Middleton

Kada ceo svet gleda svaki tvoj pokret, bolje bi ti bilo da dovedeš izgled do savršenstva. Kejt Midlton (Kate Middleton) još nije napravila nijednu grešku. Izdvojili smo neke od lekcija koje smo naučili od najnovije engleske princeze.

Ne dozvolite da vam kosa loše izgleda

Ako tražite Kejtinu manu, odmah zaboravite na kosu, jer je njen zaštitni znak. Dugačka, slojevita, uvek talasasta i sjajna – jeste ono što je čini neverovatnom. Saznali smo da je Kérastase Nutritive Bain Oléo-Relax Smoothing Shampoo jedan od obaveznih preparata kojima Kejt neguje kosu.


Slika

Uklopite šešir

Kejt nosi šešir ili neki drugi ukras u gotovo svakom većem javnom nastupu. Ipak, uvek izgleda svečano i prikladno, nikad neugledno ili staromodno. Ključ je ipak u kosi, izgleda elegantno i mladoliko.

Slika

Obavezna damska oprema
Uskladite šminku

Osnovno pravilo glasi: oči ili usne, nikada oba! Ovo pravilo je Kejt uvek primenila. Crnim kreonom lagano pređe preko gornjeg i donjeg kapka i nanese maskaru. Pogled nije napadan, stil nije komplikovan, nema zadimljen efekat ili svetlu senku. Nars Eyeliner Pencil in Black Moon je proizvod koji stvara ujednačenu liniju, kao mastilo.

Slika

Ne zapostavljajte obrve

Kejtine obrve su jake, ali uredne i pune. Ima visoko čelo i odvlači pažnju na oči. Redovno ih uređuje ili upotpuni olovkom Benefit Instant Brow.

Slika
Koristite pastelne boje

Kejt ne beži od boja, ali čuva ih za garderobu, koja je puna bogatih tonova dragulja. Šminka se neutralno. Na obraze nanosi suptilno rumenilo, dok na usne nanosi sjaj koji je za nijansu tamniji od njene prirodne boje. Toplo preporučujemo M.A.C Tinted Lipglass.

Slika
Bez napadnih boja na licu, budite neutralne
Neutralni manikir može zadiviti isto kao sjajni

Kada nosite osamnaestokaratni verenički prsten, kojeg je pre vas nosila najfotografisanija žena u istoriji, ne želite da skrećete pažnju na nokte… Kejtini nokti su uvek uredni i bledoroze boje. Nail Polish in Mademoiselle je savršena nijansa.


Slika

Izgledajte kao princeza, ali ne preterujte

Princeza izgleda samouvereno, bez obzira na to da li je obučena sportski ili formalno. Kada se bavi sportom, bilo da je to polo ili veslanje, ona izgleda sređeno, ali ne previše. Njen opušten stil podrazumeva “konjski rep”, opušten, ali ne zapušten, trenerku i patike.

Slika

Taman ten

Bez obzira na to što Kejt živi u zemlji poznatoj po tmurnom i kišovitom vremenu, nikada ne izgleda bledo ili iscrpljeno. Ten joj uvek odaje sliku da je zdrava, odmorna, opuštena i samouverena. Bilo da je provela vreme sunčajući se na plaži, ili je nanosila boju veštačkim putem, izgleda fenomenalno.

Slika

wanabe magazine



Vrh
Passion
Post  Tema posta: Re: Kako se neguju poznati  |  Poslato: 16 Dec 2012, 13:42
Korisnikov avatar
rang
rang

Pridružio se: 19 Sep 2012, 21:59
Postovi: 4951

OffLine
Kako su se negovale najpoznatije dame istorije

Postavile su standarde ženske lepote koji i danas važe. Zavele su mnoge muškarce i ostavile traga u istoriji. Kažu da prava žena nikada ne otkriva sve o sebi, pa će tako neke tajne njihove lepote nama ostati nepoznate zauvek, ali, na sreću, neki trikovi su ipak otkriveni.

Slika
Kleopatra

Još od Kleopatrinog (Cleopatra) vremena poznat je blagotvoran učinak koji med i mleko imaju na kožu. U istorijskim spisima navodi se da je ona svaki dan završavala višesatnim kupkama u mleku sa ružinim laticama, i da joj je na taj način koža postajala savršeno baršunasta. Takođe, koristila je piling koji i sami možete da napravite kod kuće:

Mirisni piling za telo

3 šolje morske soli
3/4 šolje maslinovog ulja
3/4 šolje slatkog bademovog ulja
mirisna uja (po želji)

Pomešajte so, maslinovo i bademovo ulje u staklenoj posudi, i dodajte mirisna ulja po želji. Posudu dobro zatvorite i ostavite da odstoji neko vreme. Kružnim pokretima umasirajte kašičicu pilinga ili dve na kožu, i ostavite da deluje najmanje pet minuta, a zatim isperite.


Prava zavodnica i po današnjim standardima lepote
Kraljica Elizabeta
Slika
Poslednji vladar iz dinastije Tjudor, kraljica Elizabeta (Queen Elizabeth), simbol je jake i uspešne žene. Njen trik za savršenu kožu lica je maska od belanaca. Time je lečila akne i upale, smanjivala crvenilo lica i postizala mat izgled kože. Ako i vi imate problematičnu kožu lica, probajte ovaj trik, a žumance koje vam preostane možete iskoristiti kao masku za kosu.

Maska za lice od belanaca

Razbijte jaje i odvojite žumance od belanca. Zatim, umutite belance dok ne dobijete penastu smesu. Namažite masku na čisto lice i držite oko 15 minuta. Možete dodati i kašičicu meda i par kapi eteričnog ulja pomorandže radi boljeg učinka. Isperite toplom vodom i namažite hidratantnu kremu.

Slika
Prava dama, kraljica Elizabeta
Jelena Trojanska

Upravo zbog ove žene i njene nesvakidašnje lepote vodio se najkrvaviji rat u istoriji Grčke. U tadašnjoj Grčkoj cenila se plava boja kose i svetao ten, a žene su najviše koristile maslinovo ulje, med i jabukovo sirće. Jabukovo sirće je jako korisno antibakterijsko sredstvo, a osim toga osvežava i podmlađuje kožu. Probajte tonik za lice po receptu koji su koristile Jelena Trojanska (Ἑλένη) i druge prelepe žene drevne Grčke.

Tonik za lice

1/4 šolje jabukovog sirćeta
1 šolja mlake vode
čista, prazna flaša za vodu

Pomešajte sastojke u flaši i dobro promućkajte. Zatim ovom tečnošću dobro natopite peškir i prislonite ga na lice. Ostavite peškir na licu pet minuta. Ovaj tretman možete raditi dva puta nedeljno, a ostalim danima natopite tufere i njima pređite preko lica.


Dajen Kruger kao Jelena Trojanska
Marija Antoaneta

Marija Antoaneta (Mary Antoinette) poznata je kao rasipnica, trošila je mnogo na dvorce, ali i na lepotu. Od takve žene možemo da naučimo kako da se opustimo nakon napornog dana. Neke sastojke njene omiljene kupke nije tako lako pronaći, ali pogledajte po prodavnicama zdrave hrane, tamo ćete ih najverovatnije naći. Uz opuštajuću kupku, po receptu Marije Antoanete, uživajte uz neku laganu muziku.

Opuštajuća kupka

2 kašike sušenog lišća divljeg tamjana
2 kašike sušenog lišća majorana (ili origana, ako ne možete da pronađete majoran)
2 šolje tucanog lovora
1 šolja morske soli

Sve sastojke pomešajte sa vodom, ručno ili u blenderu, i potom ih skuvajte. Posle ključanja ostavite vodu da vri 10 minuta. Kada se smesa potpuno ohladi, naspite je u prethodno pripremljenu toplu kupku, pustite muziku i uživajte.
Slika

Portret Marije Antoanete

Wanabe magazine


Vrh
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Pogled za štampu

Ko je OnLine
Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 59 gostiju
Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu
Idi na:   
cron

Obriši sve kolačiće boarda | Tim | Sva vremena su u UTC + 2 sata

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
DAJ Glass 2 template created by Dustin Baccetti
Prevod - www.CyberCom.rs
eXTReMe Tracker